با همکاری شهرداری تهران

ایرنایی ها آموزش های مخاطرات حوادث را فراگرفتند

تهران- ایرنا- کارکنان، خبرنگاران و مدیران سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در دوره آموزشی که با همکاری ناحیه 3 شهرداری منطقه 6 برگزار شد آموزش های مربوط به مخاطرات حوادث طبیعی و غیرطبیعی را فراگرفتند.

به گزارش ایرنا، این دوره به منظور افزایش آگاهی خبرنگاران و کارکنان ایرنا در رویارویی با حوادث طبیعی و غیرطبیعی در راستای حفظ آرامش جامعه هنگام وقوع این نوع حوادث امروز در محل سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد.
در این دوره بر افزایش آگاهی ها در نحوه اطلاع رسانی برای کاهش پیامدهای حوادث طبیعی و تسریع در خدمات رسانی و امداد رسانی تأکید شد.
آشنایی خبرنگاران و کارکنان با اهمیت حوادث غیرمترقبه، تخلیه امن و عکس العمل مناسب در قبل، حین و پس از وقوع حوادث، تعریف زلزله، سیل و...، عوامل موثر در ایجاد خسارت زمین لرزه، راه‌های مناسب امداد رسانی و کاهش تلفات در زمین لرزه، نحوه پناه گرفتن به هنگام زمین لرزه و دیگر حوادث غیرمترقبه، تعریف سیل و عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده، نحوه پناه گرفتن به هنگام سیل و امدادرسانی، راه‌های تقلیل خسارت سیل و روش‌های مقابله با جریان سیل از جمله محورها و اهداف این دوره آموزشی بود.
با توجه به ضرورت مقاوم سازی اماکن در برابر زلزله و آموزش اصول اولیه پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی در برابر این تهدید مهم، سازمان خبرگزاری در راستای رسیدن به این اهداف و با هماهنگی های ناحیه 3 شهرداری منطقه 6 تهران و مدرسان این نهاد نسبت به برگزاری این دوره ها اقدام کرد.

تهرام/9353//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال