بازیکن سالاری آفتی در کمین استقلال

تهران- ایرنا- معضل بازیکن سالاری در تیم فوتبال استقلال ادامه دارد و مدیران باشگاه در قبال مصاحبه های تند برخی بازیکنان، سکوت اختیار کرده و واکنشی نشان نمی دهند.

به گزارش ایرنا؛ پدیده بازیکن سالاری در استقلال به اوج خود رسیده است و رفتاری که بازیکنان این تیم در قبال مدیریت خود در پیش گرفته اند، مصداق بارز بازیکن سالاری است.
در اینکه باشگاه استقلال باید تعهدات خود به بازیکنان را اجرایی کند تردیدی نیست، اما در عین حال بازیکنان نباید پا را از دایره اختیارات خود فراتر بگذارند.
در این راستا، صحبت های تند «روزبه چشمی» مدافع ملی پوش استقلال در این مقطع حساس از فصل، قابل پذیرش نیست.
این برای اولین بار نیست که باشگاهی چون استقلال مقابل توهین و مصاحبه های تند بازیکنان خود کوتاه می آید و مدیرانی که تنها شعار مقابله با بازیکن سالاری را آموخته اند، نباید اعتبار باشگاه های بزرگ را با مماشات خود، فدای نتیجه کنند.
درباره برخورد با بازیکن سالاری، سه مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در گفت وگو با ایرنا صحبت های جالبی را مطرح کرده اند که شرح آنرا در زیر می خوانید:

*واعظی آشتیانی: بازیکنان در حیطه اختیارات خود صحبت کنند
«امیررضا واعظی آشتیانی» در این خصوص گفت: باشگاه ها باید آئین نامه انضباطی داشته باشند و تمام مربیان و بازیکنان با مطالعه کامل آن قرارداد همکاری امضا کنند. آنها باید تعهدات خود و اصول و قواعد باشگاه را بدانند.
وی با بیان اینکه احترام متقابل یک اصل ضروری است، ادامه داد: نباید سلیقه ای و به صورت دلخواه مدیریت داشته باشیم. سلیقه ای اداره کردن باشگاه ها چالش های بزرگی را به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل اسبق استقلال خاطر نشان کرد: بازیکنان در حیطه اختیارات و وظایف خود صحبت کنند و تعویق در پرداختی ها نباید رسانه ای شود. بهتر است بازیکن با مراجعه به باشگاه و گفتگوی مستقیم با مدیران باشگاه، دلایل تاخیر پرداخت مطالبات را جویا شود.
واعظ آشتیانی با اشاره به اینکه بازیکنان برای چنین مصاحبه هایی از سوی برخی تحریک می شوند، ادامه داد: مدیران فوتبالی ما بی نقص نیستند و باید برای برطرف کردن نقص ها و اشکالات مدیریتی، تلاش کنند.
وی افزود: سکوت مدیران در قبال اعتراضات بازیکنان، پدیده بازیکن سالاری را رواج می دهد. این مساله موجب می شود تا مدیران در آینده در قبال مربیان و بازیکنان با چالش های جدی رو به رو شوند.
واعظی آشتیانی معتقد است که بازیکن سالاری از ضعف ساختار باشگاه ها و مدیران شکل می گیرد و می گوید: باید با این اتفاق برخورد قاطعانه شود تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

*اولیایی: با بازیکن سالاری مقابله شود
«کاظم اولیایی» با اشاره به اینکه یک از آفت های مدیریت مقطعی و کوتاه مدت بازیکن سالاری است، گفت: تا زمانی که فوتبال ما دولتی اداره شود، بازیکن به خود اجازه می دهد پا را فراتر از اختیارات بگذارد.
وی افزود: یکی از محاسنی که کارلوس کی روش در فوتبالایران برجای گذاشت، مقابله با بازیکن سالاری بود. در تمام سال هایی که وی هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده داشت اجازه نداد بازیکن به جز مسائل فنی در امور دیگر دخالت کند.
مدیرعامل پیشین استقلال ادامه داد: متاسفانه هیولای بازیکن سالاری در استقلال به وجود آمده و این موضوعی است که باید از بین برود. این که بازیکن برای دریافت مطالبت خود به مدیران باشگاه بی ادبی کند، تحت هیچ شرایطی درست نیست و آنرا محکوم می کنم.
اولیایی خاطر نشان ساخت: روزی که در اردوی ترکیه بازیکنان استقلال اقدام به گذاشتن پست مشترک کرده و مدیران باشگاه را دروغگو خطاب کردند باید برخورد قاطع صورت می گرفت تا کار به امروز کشیده نشود.
وی گفت: از دوستان خود در باشگاه استقلال درخواست می کنم که در قابل این اتفاق که غیر قابل گذشت است، واکنش نشان داده و از کنار آن به سادگی عبور نکنند. چنانچه برخوردی صورت نگیرد، بازیکن سالاری در استقلال رسم خواهد شد.

*قریب:بازیکن باید در خدمت تیم باشد
«محمدحسین قریب» نیز نظرات موشکافانه ای در این خصوص دارد و می گوید: فوتبال یک ورزش گروهی است و همه باید در خدمت تیم باشند و اهدافی را دنبال کنند که مدنظر مجموعه باشگاه محسوب می شود.
وی افزود: در فوتبال ستاره هایی که از نظر فنی در سطح بالایی قرار دارند باید توان خود را در اختیار تیم بگذارند تا تاثیرگذار شوند. بازیکن هرچه قدر بزرگ باشد تنها باید در خدمت تیم قرار بگیرد و در غیر اینصورت نتیجه معکوسی ثبت می شود.
قریب گفت: بازیکن سالاری در فوتبال قابل پذیرش نیست و نمی توان با آن کنار آمد.
ورزشی**م.ت**3783**9118**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال