یک نماینده مجلس شورای اسلامی:

رئیس‌جمهور خواهان ماندن ظریف است

تهران- ایرناپلاس- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی می‎گوید، مشکل ظریف ناملایمات داخلی و تداخل‎هایی است که در کار او انجام می‎شد. در واقع او پاسخگوی تمام حوزه‎های امور خارجه است، درحالی که اختیار کامل آن را برعهده ندارد.

بهرام پارسایی، عضو فراکسیون امید و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درباره تبعات استعفای محمدجواد ظریف از سمت وزارت امور خارجه به ایرناپلاس می‎گوید: تبعات استعفای آقای ظریف بر کسی پوشیده نیست. ایشان موفق‎ترین وزیر امور خارجه در بحرانی‎ترین شرایط کشور ما بوده‎ اند و عزت‎مندانه با استفاده از دیپلماسی و تبحر خود، از منافع کشور با مواضع صلح‎طلبانه دفاع کردند.

پارسایی ادامه می‎دهد: ظریف به بهترین نحوی که توانست، وزارت خارجه را مدیریت کرد. به شکلی که حتی دشمنان ما بیشترین عذاب را از طرف آقای ظریف متحمل شدند.

این نماینده مجلس معتقد است باید دلایل استعفای او را بررسی کرد. آقای ظریف بار همه ناملایمات، فشارها و هجمه‎های خارجی را به دوش می‎کشید و راست قامت مقابل آنان و در دفاع از منافع ملی کشور، گام برمی‎داشت. ما باید به این بیندیشیم که دلیل استعفای ظریف، فشارهای خارجی نبوده ‏است.

او در ادامه می‌افزاید که ظریف به‌عنوان وزیر خارجه مانند سرباز وطنش، همیشه از عزت و منافع این کشور دفاع کرده، اما مشکل او ناملایمات داخلی، نامهربانی‎ها، فشارها و تداخل‎هایی است که در کار او انجام می‎شود. در واقع ایشان پاسخگوی تمام حوزه امور خارجه بود درحالی که اختیار کامل آن را نداشت.

پارسایی درباره دلایل استعفای ظریف، تصریح می‎کند: به‎نظرم چکیده صحبت‎های اخیر ظریف این بود که او از این ناملایمات خسته شده است. با این حال، او با همه سختی‎هایی که وجود داشت، ایستاد. بنابراین همه کسانی که مسئولیتی بر عهده دارند، باید حمایت شوند تا بتوانند در حوزه‎ای که پاسخگو هستند، اختیار هم داشته باشند.

این عضو فراکسیون امید بر این باور است که اگر این اصلاحات صورت نگیرد، هم برای کشور و هم مسئولان مخرب است. خصوصاً کسانی که در جایگاه وزارت امور خارجه به مسئولیت می‎رسند. ما باید دلایل استعفای آقای ظریف را بررسی و آن‌ها را اصلاح کنیم.

او همچنین درباره اقدامات نمایندگان مجلس در این رابطه، توضیح می‎دهد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم نامه‎ای به آقای روحانی نوشته‎اند تا از ایشان دفاع کنند. این نامه برای این است که آقای روحانی تدبیری بیندیشند تا ایشان در سمت خود باقی بمانند. البته آقای روحانی، خواهان ماندن ظریف است.

پارسایی در ادامه می‎گوید آقای ظریف بسیار صبور هستند و قطعاً کارد به استخوانشان رسیده بوده که استعفا دادند. اگر فرد دیگری به‌جای ایشان این مسئولیت را بر عهده داشت، خیلی زودتر کاسه صبرش سرریز می‎شد.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال