پابرهنه های فوتبال همچنان منتظر پاداش از دست رفته

تهران - ایرنا - نزدیک به سه سال از مقام سومی جهان و قهرمانی تیم فوتبال ساحلی ایران در آسیا 2017 می گذرد ولی همچنان پابرهنه های فوتبال پاداش موفقیت های خود را به صورت کامل دریافت نکردند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگارایرنا، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران که این روزهای خود را برای رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی کشور تایلند آمده می کند، قرار است از 6 تا 9 اسفند ماه آخرین اردوی خود را پیش از حضور در این مسابقات در تهران برگزار کند.
این در حالی است که ساحلی بازان ایران در سال های اخیر موفقیت های بسیار خوبی در عرصه های بین المللی کسب کردند که آخرین آن درخشش در رقابت های بین قاره ای 2019 و کسب مقام قهرمانی بود تا سبب صعود پابرهنه های فوتبال ایران به رده دوم رنکینگ جهانی شود.
به رغم همه موفقیت هایی که تیم فوتبال ساحلی در این سال ها کسب کرده است، اما هنوز مسئولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان به تعهدهای مالی خود درباره تیم ساحلی ایران به صورت کامل عمل نکردند زیرا از 15 میلیون تومان پاداشی که قرار بود حدود سه سال پیش برای کسب مدال جهانی به آنها پرداخت شود، بازیکنان فقط 5 میلیون تومان آن را دریافت کردند.
از طرفی تیم ملی فوتبال ساحلی در سال 2019 علاوه بر حضور در مسابقات قهرمانی آسیا (انتخابی جام جهانی 2019 پاراگوئه)، باید در رقابت ها انتخابی المپیک ساحلی جهان، جام بین قاره ای و درنهایت جام جهانی فوتبال ساحلی به رقابت بپردازد که شایسته است مقام های مسئول ورزش کشور توجه خاصی به این رشته و بازیکنان آن داشته باشند تا شرایط روحی و روانی این بازیکنان مطلوب شود.
«محمد علی مختاری» بازیکن تیم فوتبال ساحلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص برگزاری اردوها گفت: اردوی با کیفیتی را در شهربوشهر پشت سرگذاشتیم که سبب شد هماهنگی خوبی بین بازیکنان صورت بگیرد و امیدواریم در اردوی تهران به صد درصد آمادگی لازم برسیم.
وی با تاکید بر اینکه شهر بوشهر از نظر برگزاری اردو مناسبت تر از تهران است، افزود: با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم، شهر بوشهر به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار بهتر از تهران است ولی نظر «مارکو اکتاویو» سرمربی تیم برگزاری اردو در تهران بود.
ملی پوش تیم فوتبال ساحلی ایران در خصوص همگروه های ایران در رقابت های قهرمانی آسیا بیان کرد: عراق و عمان هم گروه های ایران هر دو از تیم های خوب آسیا هستند و کار آسانی مقابل آنها نداریم ولی هدف بازیکنان تیم، صعود از مرحله گروهی و برتری مقابل حریفانی مانند ژاپن و امارات در مراحل بالاتر است.
مختاری درباره توانایی ایران کسب مقام قهرمانی بیان کرد: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران همیشه توانایی کسب مقام قهرمانی را داشته و دارد و در این دوره نیز با انگیزه کسب این عنوان به میدان می رود. البته مهمترین مسئله در این راه حمایت از فوتبال ساحلی است.
وی با تاکید بر عدم حمایت لازم از فوتبال ساحلی ادامه داد: باشگاه ها قراردادهای کمی با بازیکان می بندند که واقعا نازل است در حالی که سایر کشورها با وجود اینکه فوتبال ساحلی قدرتمندی ندارند حمایت همه جانبه از این رشته انجام می دهند.
بازیکن تیم ملی فوتبال ساحلی درباره اینکه آیا پاداش های خود را کسب کرده اند یا خیر؟ بیان داشت: به ما گفتند که در این باره صحبت نکنیم ولی واقعا فوتبال ساحلی نیاز به حمایت دارد. زیرا فوتبال ساحلی از رشته هایی است که موفقیت های زیادی در عرصه بین المللی کسب کرده است.
مختاری تاکید کرد که زیر ساخت های این رشته ورزشی در کشور خوب است و گسترش مناسبی داشته ولی از نظر مالی شرایط بازیکنان خوب نیست.
مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا از 16 تا 26 اسفند 97 به میزبانی کشور تایلند برگزار می شود تا نام سه تیم نخست قاره کهن برای حضور در جام جهانی 2019 پاراگوئه مشخص شود.
محمد احمدزاده، پیمان حسینی، مسلم مسیگر، مصطفی کیانی، امیرحسین اکبری، حمید بهزادپور، محمد مرادی، علی میرشکاری، محمد معصومی زاده، احسان درا، علی درویش متولی، محمدعلی مختاری، سعید پیرامون و مهدی شیرمحمدی بازیکان دعوت شده به این اردو هستند که البته از بین این تعداد اسامی نهایی اعلام خواهد شد.
ورزشی**9029**9118**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال