عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمد حسینی، روز شنبه افزود: با وجود سختی هایی که برای انتقال پول وجود دارد، اما انجام این مهم غیرممکن نیست، ولی اسدالله عسگراولادی مانع ورود ارز صادراتی به کشور می شود. او در توجیه عدم وارد کردن بیش از 16.5 میلیون یورو ارز صادراتی به کشور، ناشناس بودن سامانه نیما برای کشورهای طرف معامله با ایران را بهانه کرده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه انتقال پول به کشور دشوار است، ادامه داد: با وجود مشکلات در انتقال پول خیلی از صادرکنندگان می توانستند پول هایشان را منتقل کنند، اما دست به این کار نزدند.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: از آنجایی که شاهد عدم انتقال ارزهای صادراتی به کشور هستیم، روز پنج شنبه در زمان بررسی لایحه بودجه سال 98 در صحن علنی مصوب کردیم، در صورتی صادرکننده از معافیت مالیاتی و ارزش افزوده برخوردار می شود که منابع ارز خود را وارد کشور کند.
وی با بیان اینکه این مصوبه اهرم تشویقی محسوب می شود، گفت: شروط معافیت مالیاتی مشوقی است تا هم ارز صادراتی به کشور برگردد و هم نیاز ارزی برای واردات تامین شود.
حسینی با قبول اینکه تبادل بانکی ایران و کشورهای خارجی با مشکل مواجه است، اظهار داشت: در مورد ارز صادراتی عسگراولادی باید گفت، هر چند وارد کردن ارز به کشور سخت و هزینه بر است اما امکان پذیر بوده با این حساب برآورد بنده این است که وی نخواستند ارز را وارد کشور کنند.
سیام*ا.ع*1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال