جدیدترین دستورالعمل اداره خوابگاه های غیردولتی تدوین شد

تهران- ایرنا- دستورالعمل اجرایی تاسیس و اداره سراهای دانشجویی غیردولتی توسط صندوق رفاه دانشجویان تدوین و اعلام شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار دانشگاه ایرنا، این دستورالعمل بر اساس ضرورت بازنگری و بررسی مجدد جوانب به منظور رفع مشکلات احتمالی و کاستی ها، تدوین و به دانشگاه ها ارسال شد.
تا زمان جمع بندی نظرات دانشگاه ها در مورد دستورالعمل جدید، دستورالعمل پیشین که تیرماه 94 تصویب و ابلاغ شد همچنان لازم الاجرا است.
بر اساس بخش هایی از دستورالعمل سال 94، قدمت ساختمان سراهای دانشجویی غیردولتی از تاریخ صدور پروانه ساخت نباید بیشتر از 18 سال باشد و برای ساختمان های بیش از 18 سال ارائه تاییدیه کارشناسی رسمی دادگستری یا نظام مهندسی، الزامی است.
در صورت استیجاری بودن خوابگاه، میزان ودیعه دریافتی از مجموع دانشجویان ساکن در خوابگاه نباید بیش از میزان ودیعه ای باشد که خوابگاه دار به مالک پرداخت کرده است.
خوابگاه دار مکلف است نرخ اجاره بهای مصوب و تمام قوانین و مقررات را در معرض دید دانشجویان قرار دهد و یک نسخه از نرخ نامه مصوب و قوانین را به امضا و تایید دانشجو برساند.
بر اساس این بخشنامه، سکونت افراد غیردانشجو در ایام تقویم اسکان در محیط خوابگاه ممنوع است.
در صورت نیاز به ورود ناجا به داخل خوابگاه، خوابگاه دار موظف است با هماهنگی معاونت دانشجویی یا مدیر حراست دانشگاه با ناجا همکاری کند.
یادآور می شود، طبق اعلام ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اکنون 320 خوابگاه غیردولتی با مجوز این صندوق در کشور فعال است و دانشجویان در آنها اسکان دارند.
**9492** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال