بنیاد برکت 15 هزار طرح اشتغالزایی اجرا می کند

یاسوج - ایرنا- مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: برای سال آینده افزون بر 15 هزار طرح اشتغالزایی در سطح مناطق محروم کشور توسط این بنیاد هدف گذاری شده است.

سعید جعفری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اجرای این تعداد طرح اشتغالزایی افزون بر 23 هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.
وی تصریح کرد: از مجموع حدود 41 هزار شغل مستقیم ایجاد شده در سال جاری توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سهم بنیاد برکت از این تعداد 18 هزار مورد با حدود 10 هزار طرح اشتغالزایی بوده است.
جعفری یادآور شد: رویکرد و سیاست راهبردی بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) توانمندسازی و اجرای طرح های اجتماع محور در سطح مناطق محروم کشور است.
ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در چند سال گذشته بیش از 40 هزار پروژه را با سرمایه گذاری افزون بر 500 هزار میلیارد ریال در سطح کشور راه‌اندازی کرده ‌است.
بیش از یک هزار و 550 مدرسه، یک هزار و 200 مرکز فرهنگی، 30 هزار واحد مسکونی، یک هزار و 100 پروژه درمانی، 2 هزار و 500 تخت بیمارستانی و 159 مرکز جامع پزشکی از جمله این پروژه‌ها هستند.
همچنین امروز جمعه به همت بنیاد برکت، سالن ورزشی چند منظوره سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه وبویراحمد با حضور سعید جعفری مدیرعامل این بنیاد ، علی محمد احمدی استاندار و جمعی از مسئولان محلی در روستای نقاره خانه شهرستان بویراحمد به بهره برداری رسید.
میزان اعتبار هزینه شده برای این سالن ورزشی افزون بر 10 میلیارد ریال بوده است.
افتتاح این سالن ورزشی نخستین طرح از مجموع 106 پروژه عمرانی تعهد شده از سوی بنیاد برکت در این استان بوده است.
پنجم اسفند سال 1395 تفاهم‌نامه‌ای بین مجموعه استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی به امضا رسید.
میزان تفاهم‌نامه امضا شده بین مجموعه استانداری کهگیلویه و بویراحمد و این بنیاد افزون بر سه هزار و 200 میلیارد ریال بوده است.
سهم طرح های عمرانی در قالب 106 پروژه نیز رقمی افزون بر 430 میلیارد ریال است.
3016/6110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال