در پیام های تسلیت تاکید شد ؛

تجلیل مسئولان از مشی اعتدالی و ساده زیستی آیت الله مومن

تهران-ایرنا- مسئولان، مقامات لشگری و کشوری و شخصیت های سیاسی در پی درگذشت آیت الله «محمد مومن» عضو فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به ویژگی های اخلاقی و مبارزاتی ایشان، فقدان این عالم فقیه را تسلیت گفتند.

به گزارش گروه سیاسی ایرنا، آیت الله محمد مومن عضو فقهای شورای نگهبان شامگاه پنجشنبه پس از تحمل مدتی بیماری دار فانی را وداع گفت.
به همین مناسبت نهادها، شخصیت ها و مقامات لشگری و کشوری در پیام هایی فقدان ایشان را به جامعه حوزوی و سیاسی ایران تسلیت گفتند.

**آیت الله مومن منشا اثرات در قبل و بعد از پیروزی انقلاب بود
معاون اول رییس جمهوری با صدور پیامی درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت.
در پیام اسحاق جهانگیری آمده است: مصیبت فقدان این عالم انقلابی را که در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی نقش داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسئولیت های مختلفی مثل عضویت در مجلس خبرگان رهبری و شورای نگهبان منشأ اثر بود به مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، علاقه مندان و بیت محترم ایشان تسلیت می گویم و برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای بستگان معزا صبر و اجر مسالت دارم.

**آیت الله مومن یار دیرین امام (ره) بود
رییس دفتر رییس جمهوری هم با صدور پیامی درگذشت آیت الله مومن را تسلیت گفت.
در پیام محمود واعظی آمده است: این فقیه مجاهد و یار دیرین امام (ره) و رهبری که علاوه بر ترویج علمی و عملی آموزه های اصیل اسلامی، در تمامی مراحل حساس و سرنوشت ساز انقلاب حضوری نقش آفرین داشت؛ در مسوولیت های مهمی چون عضویت در شورای نگهبان و مجلس خبرگان، نیز با مشی اعتدالی و وحدت بخش، منشا خدمات ارزنده و ماندگاری شدند.
در ادامه پیام رییس دفتر رییس جمهوری می خوانیم: اینجانب مصیبت فقدان این عالم ربانی را محضر رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه و همه یاران و دوستداران آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.

** نقش آفرینی ها آیت الله مومن در تداوم انقلاب الهام بخش است
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی تصریح کرد: بی شک، فقدان آن فقیه وارسته و ژرف اندیش که نقش آفرینی ها و مجاهدت های وی در روند پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و نیز تبلیغ و تبیین علوم و معارف دینی و تربیت و پرورش طلاب و دانشجویان انقلابی و فهیم، برای نسل های امروز و فردای کشور به ویژه جوانان آموزنده و الهام بخش است، ثلمه ای بزرگ برای اسلام عزیز، حوزه های علمیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.
در پیام سرلشگر محمد باقری می خوانیم: این ضایعه مولمه را به محضر حضرت ولی عصر (عج) و نایب بر حقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حوزه‌های علمیه ، اعضای محترم شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، بیت مکرم و فرزندان ارجمند ایشان تسلیت عرض می نمایم و برای آن عالم فرزانه، انقلابی و ولایتمدار رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان و یادگاران معزز صبر و پاداش الهی و سکینه قلبی مسالت می کنم.

**آیت الله مومن هیچگاه زندگی ساده روحانیت را ترک نکرد
دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در پیامی اعلام کرد: این فقیه مخلص از یاران امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و موثرین در پیروزی انقلاب اسلامی بودند پس از پیروزی انقلاب در مصادر مهمی همچون نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و در مقاطعی عضویت هیات رئیسه این مجلس و نیز عضویت در شورای نگهبان قانون اساسی، منشا خیرات و آثار بابرکتی برای نظام و انقلاب بودند.
در این بیانیه آمده است: با این وصف (وی) هیچگاه زندگی ساده و زی روحانیت را ترک نگفت و مناصب عالی حاکمیتی موجب نشد از زندگی محقر در منزلی ساده در محله ای قدیمی در قم دست بردارد «عاش سعیداً و مات سعیداً».

** وزیر دفاع: آیت الله مومن از شاگردان مبرز امام خمینی (ره) بود
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز با صدور پیامی رحلت آیت الله مومن عضو فقهای شورای نگهبان را تسلیت گفت.
در پیام امیر سرتیپ حاتمی آمده است: رحلت عالم بزرگوار، فقیه شجاع و مورد اعتماد امام و رهبری، از شاگردان مبرز و مبارز نهضت امام خمینی (ره)‌ و ‌‌خدمتگزار انقلاب اسلامی‌ موجب تأثر شد.
این فقیه وارسته، در طول عمر با برکتش ‌در راه اعتلا و تعالی نام بلند اسلام،‌ دفاع از مردم و ‌مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و ‌پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سنگرهای مختلف فقاهت و جهاد منشأ خدمات فراوانی برای نظام و انقلاب شدند‌ و شاگردان و علاقه مندان فراوانی را از فیض وجودی و نورانیت ایشان بهره‌ بردند.‌

** مرحوم آیت الله مومن؛ چهره برجسته انقلاب بود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت آیت الله مومن، نوشت: ایشان که یکی از چهره‌های برجسته، وارسته و از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی و از شاگردان مکتب امام خمینی (ره) بودند سال‌ها برای تعلیم و تربیت دانشمندان و عالمان، عمر با عزت خویش را سپری کردند.
منصور غلامی افزود: بی‌شک برکات حضور این انسان بزرگ، در بخش‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اعم از شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، مستدام خواهد بود و فقدان ایشان نیز به وضوح احساس خواهد شد.

**آیت الله مومن نقش بسزایی در پیشبرد اهداف انقلاب داشت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درگذشت آیت الله مومن از فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.
در متن پیام محمد شریعتمداری آمده است: این عالم مبارز و روحانی وارسته در طول سال های عمر پر برکت خود با تعلّم از بزرگانی چون امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی و اهتمام در تربیت طلاب جوان و تحمل رنج‌ها و مصائب فراوان در راه مبارزه با رژیم ستمشاهی و ایفای مسئولیت‌های مهم در شرایط حساس پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش بسزایی در پیشبرد اهداف انقلاب برعهده داشتند.
اینجانب ضمن تسلیت فقدان این عالم ربانی به محضر مقام معظم رهبری و عموم ملت بزرگ ایران به ویژه بیت مکرم و بستگان ایشان، علو درجات آن مرحوم و صبر و شکیبایی بازماندگان را از خداوند سبحان مسألت دارم.»

** آیت الله مومن تربیت شده مکتب امام راحل بود
حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیام تسلیتی برای درگذشت آیت الله مومن، نوشت: «آن مرحوم از شاگردان و تربیت شدگان مکتب درسی امام خمینی (ره) و در دوران مبارزه علیه نظام ستمشاهی جز پیشگامان و چهره های مطرح بود.
نام و امضای مرحوم آیت الله مومن قمی از همان سال 1342 و ابتدای نهضت اسلامی در پای همه اطلاعیه های صادره از جانب علمای مبارز و حامی حضرت امام خمینی (ره) مشاهده می شود.»
به گزارش ایرنا، آیت الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان پس از تحمل بیماری به ‌دلیل مشکلات مغزی و تنفسی، شامگاه پنجشنبه دوم اسفند ماه دار فانی را وداع گفت.
مراسم تشییع پیکر وی ساعت 10 صبح شنبه از مسجد امام حسن عسکری (ع) در شهر مقدس قم به سمت حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.
ریاست‌ دادگاه‌ عالی‌ انقلاب‌ اسلامی‌، عضویت‌ در شورای‌ عالی‌ قضایی‌،عضویت‌ در شورای‌ نگهبان‌ با حکم‌ حضرت امام‌ از سال‌ 1362 تاکنون و ریاست‌ مجمع‌ فقه‌ اهل‌ بیت‌ (ع‌) از جمله مسوولیت ها و فعالیت های سیاسی وی بود.
‌سیام*9402*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال