با حضور معاون رئیس جمهوری

ساخت 12هزار مسکن محرومان سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان - ایرنا - ساخت 12 هزار مسکن ویژه محرومان سیستان و بلوچستان امروز جمعه با حضور معاون رئیس جمهوری، استاندار و شماری از مسئولان این استان در روستای قاسم آباد خاش به صورت نمادین آغاز شد.

به گزارش ایرنا معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم گفت: برای اجرای این پروژه ها افزون بر 600 میلیارد تومان هزینه می شود.
محمد باقر نوبخت تصریح کرد: این منازل مسکونی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه در بازه زمانی یکساله ساخته می شود.
وی ادامه داد: افزون بر پنج هزار و 600 میلیارد تومان با 52 طرح در هفت حوزه برای شتاب بخشی به توسعه سیستان و بلوچستان به تصویب هیات دولت رسیده است.
معاون رئیس جمهوری گفت: این سفر به سیستان و بلوچستان با 2 هدیه ساخت منزل مسکونی برای محرومان و طرح های توسعه ای از سوی هیات وزیران و رئیس جمهوری انجام می شود.
نوبخت افزود: بعد از سفری که معاون اول رئیس جمهوری در چند هفته قبل به سیستان و بلوچستان داشتند مقرر شد که ما یک برنامه کوتاه مدت حداکثر 2 و نیم ساله تا پایان دولت دوازدهم برای شتاب بخشی به توسعه این استان طراحی کنیم.
وی با اشاره به درآمدهای ناشی از تفاوت قیمت ارز گفت: بدون تردید ما از بابت تفاوت قیمت ناشی از نرخ ارز هر ریالی که کسب کنیم جزء سیاست های دولت است که آن را دقیقا به خود مردم برگرداند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: بالغ بر 4 هزار و 500 میلیارد تومان در چند ماه گذشته مابه تفاوت ارزی که برای خوراک پتروشیمی و پالایشگاه ها و فولاد داشتیم به خود مردم در قالب بسته های جبرانی و حمایتی برگرداندیم.
نوبخت تصریح کرد: اگر این به هر رقم دیگری به جای 4 هزار و 200 تومان برسد مثلا به ارز نیمایی برسد 60 هزار میلیارد تومان منابع به دست می آید که تصمیم داریم همه ی آنها را به خود مردم برگردانیم.
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: نگاه دولت توجه به اقشار نیازمند و کمک به رفع محرومیت ها بوده لذا ما تلاش می کنیم بهترین خدمات را برای مردم این منطقه و کشور انجام دهیم.
احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به وسعت بالا و پراکندگی جمعیت و عمق بالای محرومیت ها در این استان با برنامه ریزی های کارشناسی شده و تدبیر و نگاه بلند دولت و شناخت از منطقه بودجه های ویژه ای برای توسعه استان پیش بینی شده که با محقق شدن برنامه ها و اجرای موفق پروژه بتوانیم شاهد ارتقای شاخص های خدماتی و توسعه ای باشیم.
حمیدالدین یوسفی فرماندار خاش با اشاره به ظرفیت های مختلف این شهرستان بر اهمیت توجه به پروژه های زیرساختی و دوبانده کردن جاده خاش به زاهدان و تامین آب آشامیدنی، ساخت جاده و بازارچه مرزی تاکید کرد.
علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و نام شهدای پاسدار و تجلیل از خدمات پاسداران وطن در سخنانی از نگاه دولت به منطقه قدردانی کرد و بر تامین آب آشامیدنی، گازرسانی، ایجاد راه های مناسب و جاده های مرزی، توجه به نیازهای معیشتی و اشتغالزایی تاکید کرد.
امامان جمعه شیعه و سنی شهرستان خاش هم ضمن تجلیل از خدمات نظام اسلامی ضرورت توجه به مباحث اشتغالزایی،تامین معیشت مردم، رفع مشکلات حوزه راهها و تامین آب آشامیدنی تاکید کردند.
به گزارش ایرنا محمدباقر نوبخت معاون ریاست جمهوری و رئیس بنیاد مسکن کشور به همراه استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مقامات کشوری و استانی به شهرستان خاش سفر کردند که در بدو ورود مورد استقبال امامان جمعه، فرماندار، نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی،فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در این شهرستان قرار گرفتند.
نوبخت روز پنجشنبه وارد فرودگاه بین المللی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شد و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای زاهدان از مناطق حاشیه این شهر بازدید و در شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان شرکت کرد.
7310**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر