هشدار سازمان ملل درباره تداوم جنگ میان رژیم صهیونیستی با فلسطینی ها

تهران - ایرنا - «نیکلای ملادینوف» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه روز جمعه در گزارشی به شورای امنیت نسبت به تداوم جنگ میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، ملادینوف در گزارش خود افزوده است: فرصت های صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها با افزایش خشونت و افراطی گری روز به روز کم تر می شود و چشم اندازی از خطر وقوع جنگ در آینده دیده می شود.
فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه گفت: ما اکنون و پیش از هرچیز دیگری به وجود یک خواست سیاسی برای تغییر شرایط نیاز داریم.
وی با اشاره به تداوم درگیری میان فلسطینی ها و صهیونیست ها گفت: جامعه جهانی بایستی به حمایت از فلسطینی ها و اسرائیلی ها برای دستیابی به توافق صلح بر اساس تصمیمات و قطعنامه های سازمان ملل متحد و توافق های دوجانبه پایبند باشد.
ملادینوف گفت: طرف ضعیف تر در این مناقشه مردم فلسطین هستند که اکنون بیش از هر زمان دیگری به حمایت نیاز دارند.
این مقام سازمان ملل افزود: اقدامات یک جانبه، خشونت، فشارهای مالی و عدم پیشرفت در صلح، زیان های سنگینی به جامعه فلسطینی وارد کرده و پایه های صلح را از بین می برد.
ملادینوف همچنین در گزارش خود به شورای امنیت گفت: ایده برپایی دو کشور مستقل فلسطینی و یهودی که بر سر آن مذاکره شده اکنون بیش از هر زمانی از مسیر خود منحرف شده است.
پیش تر نیز فرستاده صلح سازمان ملل متحد به منطقه خاورمیانه نسبت به احتمال بروز فاجعه انسانی در باریکه غزه هشدار داده بود.
درگیری ها میان فلسطینی ها و صهیونیست ها پس از اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس بالا گرفته است.
شبک**9365**1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال