صدای یک پارچه انتقام

تهران- ایرنا- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ضربه زدن به عوامل حادثه تروریستی جاده خاش - زاهدان یک مرحله از انتقام گیری نیروهای مسلح را اجرا کرد، با این حال فرماندهان ارشد نظامی و امنیتی کشور بر ادامه دار بودن روند انتقام تاکید دارند.

به گزارش ایرنا، عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل با اقدام کور تروریستی انتحاری شامگاه 24 بهمن ماه یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشکر امام حسین (ع) استان اصفهان را منفجر کردند.
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از مواد منفجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد 28 نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 12 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
در این حادثه شهر اصفهان پنج شهید، خمینی شهر و درچه پنج شهید، فولادشهر یک شهید، نجف آباد 2 شهید، شهرضا 2 شهید، شاهین شهر یک شهید، سمیرم 2 شهید، فلاورجان یک شهید، خور یک شهید، کاشان سه شهید، چادگان یک شهید، تیران یک شهید و آران و بیدگل هم یک شهید تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

**پیام رهبری
آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا پس از وقوع این حادثه با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت جمعی از پاسداران انقلاب، خطاب به دستگاه های مسئول تاکید کردند: با تمرکز بر این جنایت که ارتباط عاملان آن با سازمان های جاسوسی برخی کشورها مسلّم است، موضوع را با جدیت دنبال کنند.
ایشان افزودند: دست جنایتکار مزدوران بار دیگر به خون جوانان صالح و خدمتگزار کشور آلوده شد و جمعی از سرمایه‌های انسانی که خود را وقف حراست از مرزها و پاسداری از امنیت مردم کرده بودند، در حمله‌ی تروریستهای سیه‌رو و سنگدل به شهادت رسیدند. ارتباط عاملان این جنایت با سازمانهای جاسوسی برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه مسلّم است و دستگاههای مسئول کشور باید بر آن تمرکز کنند و آن را با جدیت دنبال کنند؛ پیگیری قصور احتمالی در این حادثه نیز وظیفه‌ی حتمی سپاه است.

**به مجازات مزدوران سازمان یافته می پردازیم
فرمانده کل سپاه پاسداران پس از وقوع این حادثه به شدت نسبت به آن واکنش نشان داد و گفت: بدون تردید انتقام خون شهدای مظلوم را می گیریم و درصورتی که پاکستان به مسئولیت های خود در مبارزه با تروریست‌ها عمل نکند، جمهوری اسلامی ایران به مجازات مزدوران سازمان یافته توسط سرویس های جاسوسی منطقه و فرامنطقه ای می پردازد.
سردار سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری تاکید کرد: از آنجا که دولت پاکستان از محل این عناصر خطرناک برای اسلام آگاه است و باید نسبت به جنایاتی که تروریست ها انجام داده اند پاسخگو باشند، انتظار است با جدیت به مسئولیت‌های خود در قبال تامین امنیت مرزهای مشترک پرداخته و اجازه ندهند تروریست‌ها مناطق مرزی این کشور با ایران را، جولانگاه خود برای ارتکاب اقدامات ضدامنیتی علیه ملت ایران قرار دهند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: همانگونه که رییس‌جمهوری و رییس شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد شرایط با گذشته متفاوت بوده و دولت پاکستان باید نحوه برخوردش با این عناصر ضدانقلاب را تغییر دهد.

**فعالیت تروریست ها ادامه پیدا کند قائله آنها تمام می شود
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در واکنش به این حادثه تصریح کرد: اگر مراکز آموزشی و اردویی گروهک‌های تروریستی فعالیت‌شان را در پاکستان ادامه دهند، جمهوری اسلامی ایران این حق را دارد که با آن‌ها مقابله و انتقام بگیرد و قائله تروریست‌ها قطعا تمام می‌شود.
سردار سرلشگر پاسدار محمدباقری با اشاره به مرز طولانی ایران با پاکستان، افزود: ما در مرز نیرو مستقر کردیم اما بخش‌هایی از مرز باز است و چون نیروهای کمی از کشور پاکستان در این مرز مستقر هستند، تروریست‌ها در آن نفوذ کرده‌اند.
وی بیان کرد: اردوگاه‌های مخفی گروهک‌های تروریستی در کشور پاکستان ایجاد شده و با پول و سلاح عربستان و امارات آموزش دیده و به دنبال ایجاد نا امنی در ایران هستند.

**خنثی سازی 55 عملیات تروریستی در 2 ماه
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: دشمن در 2 ماه گذشته تلاش در اجرای بیش از 60 عملیات تروریستی در جنوب شرق کشور داشت که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مسلح، 55 عملیات آن‌ها خنثی‌سازی شد ولی در مواردی هم شاهد عملیات تروریستی و گروگان‌گیری بوده‌ایم.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: با مقامات نظامی و سیاسی پاکستان تماس تلفنی برقرار شده و اطلاعات لازم را به آن‌ها دادیم که در منطقه حضور یابند و با این گروهک‌ها مقابله کنند و یا اینکه نیروهای ما وارد عمل شوند و با آن‌ها مقابله کنند.

** پاکستان اجازه حضور دهد قائله تروریست‌ها را تمام می‌کنیم
سرلشگر باقری خاطرنشان کرد: قطعاً اگر پاکستان حضور و عملیات نیروی‌های نظامی ایران در ایالت بلوچستان را بدهد، قائله تروریست‌ها را تمام می‌کنیم.
وی بابیان این‌که در حال حاضر امکان حضور ما در خاک پاکستان و انجام عملیات نظامی وجود ندارد، گفت: تلاش داریم تعاملات به‌گونه‌ای پیش رود که بتوانیم با انجام عملیات و مانور مشترک در ایالت بلوچستان پاکستان یا حمایت‌های اطلاعاتی و واگذار کردن عملیات به آن‌ها از بروز حوادث تروریستی در ایران اسلامی جلوگیری کنیم.

**اولین مرحله از انتقام
در پی دستور سرلشکر جعفری مبنی بر پیگیری سریع و قاطع قرائن و سرنخ ها برای دستیابی به عوامل جنایت تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از پاسداران امنیت کشور و ملت شد ، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد: به فضل الهی و با همت و تلاش های مجاهدانه نیروی زمینی سپاه ، با پیگیری سرنخ‌ها توسط نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس این نیرو، شب گذشته طی عملیاتی سریع و مقتدرانه چندین خانه تیمی در سراوان و خاش که برخی عوامل جنایت اخیر در آن استقرار یافته بودند، شناسایی، متلاشی و تروریست‌های مستقر در آن دستگیر شدند؛ در این عملیات موفق، سه تن از تروریست ها دستگیر و 150 کیلوگرم مواد آماده انفجار و 600 کیلوگرم مواد انفجاری در حال ساخت و مقادیری سلاح و مهمات نیز کشف شد.

**حضور یک زن در میان تروریست ها
فرمانده نیروی زمینی سپاه در رابطه با جزیات مرحله نخست انتقام سپاه گفت: بعد از حادثه قطعات خودروی انتحاری را به برادرانمان در نیروی انتظامی تحویل دادیم و بعد از شناسایی هویت آن نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه عملیات دستگیری و انهدام تیم پشتیبانی کننده و تیمی که خودرو را برای این اقدام آماده کرده بودند را آغاز کردند.
سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور افزود: اولین سرنخی که به دست آوردیم یعنی یک زن را دستگیر کردیم و بعد از دستگیری این عامل تروریستی، به افراد دیگر هم رسیدیم.
وی ادامه داد: دو نفر از عناصر تیم تروریستی پاکستانی بودند؛ عامل انتحاری نیز فردی به نام حافظ محمدعلی از پاکستان بود و یک فرد دیگر نیز از پاکستان حضور داشته است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه سه نفر از عوامل تیم ترویستی از منطقه سیستان و بلوچستان بودند، تصریح کرد: دو نفر از آنها دستگیر شده اند و یک نفر هم متواری است که انشاءالله به زودی دستگیر خواهد شد.
سردار پاکپور ادامه داد:این گروهک مهمات و تجهیزات بسیار زیادی آماده کرده بود و اقداماتی که می خواستند انجام دهند، صرفا برای این کار نبوده است. قصد داشتند اقدامات تروریستی در ٢٢ بهمن و سایر مناسبت ها هم انجام دهند.
وی افزود: در آن زمان تمهیدات زیادی را برای راهپیمایی ٢٢ بهمن داشتیم و آنها موفق نشدند و حتی در ایام دهه فجر در مرز نیز عناصر تروریست تلاش زیادی کردند که اقداماتی از این قبیل انجام دهند اما نتوانستند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اقدام اخیر تروریست ها در منطقه سیستان و بلوچستان، گفت: آنها اقدام خاصی نتوانستند انجام بدهند و این حرکت کوری است که یک ماشین را در جاده ترانزیتی منفجر کنند.

**دشمنان خود را رها نمی کنیم
جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم گرامی داشت یاد شهدای حادثه تروریستی با تاکید بر اینکه دشمنان خود را رها نمی کنیم، گفت: ما سلاح خود را زمین نخواهیم گذاشت و شکست دشمن و پیروزی ما نزدیک است.
سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی با بیان اینکه قطعا انتقام شهیدان‌ خود را می گیریم، تاکید کرد: این یک جنگ است و یک حادثه نیست‌؛ انتقام ها گرفته شده و قبل از آن دشمن ما نابود شده است؛ معیار این حوادث چند تروریست کوردل نیستند، بلکه ظهور استراتژی و یک تاکتیک خطرناک جهانی است.

**مقابل هر شهید، 10 تروریست را به هلاکت می رسانیم
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نیز بر گرفتن انتقام از تروریست ها تاکید کرد و گفت: انتقام از عوامل تروریستی خاش به موقع انجام می شود و ما قرار گذاشته‌ایم که مقابل هر شهید، 10 نفر از تروریست ها را به هلاکت برسند.
حجت الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی صادقی» به دستگیری عاملان حمله تروریستی خاش توسط سپاه اشاره کرد و یادآور شد: این اقدام، اولین ضربه سپاه با عاملان حادثه تروریستی هفته قبل بود.

**بررسی پاسخ در شورای عالی امنیت ملی
وزیر اطلاعات نیز نسبت به وقوع این حادثه واکنش نشان و از پیگیری موضوع برای ارائه پاسخ های لازم در شورای عالی امنیت ملی خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با تاکید بر این که این اقدام تروریست ها را بی پاسخ نخواهیم گذاشت، افزود: قطعا درمورد این مساله برنامه ریزی می کنیم، این انتظار ملت است؛ در این زمینه هم افزایی بین دستگاه های موثر در امنیت وجود دارد.
وی با بیان اینکه تدابیری برای اینکه عرصه را بر جریان های تروریستی تنگ تر کنیم اندیشیده خواهد شد، گفت: تا کنون نیز تدابیری اندیشیده و به مقامات ارشد کشور ارائه شده است تا در صورت تایید برای امنیت بیشتر و کاهش احتمال عملیات تروریست ها به کار شوند.
وزیر اطلاعات تاکید کرد: در راستای جلوگیری از تکرار این حوادث وزارت اطلاعات با همکاری دیگر دستگاه ها از جمله سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و سایر دستگاه ها تمام تلاش خود را به کار می گیرد و در راستای پاسخ مقتضی به این عمل تروریستی اقدام خواهد کرد.
علوی افزود: ما عملا با چندین سرویس اطلاعاتی متخاصم مواجه هستیم که دست به دست هم داده اند، تا امنیت جمهوری اسلامی را به چالش بکشانند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در هر شرایطی این امکان وجود دارد که گروه های ضد انقلاب برای به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران چندین تلاش داشته باشند؛ این تلاش ها توسط دستگاه های اطلاعاتی شناخته می شوند و ضربه می خورند، با این حال شاید یک مورد از این تلاش ها تا مرحله عملات خود را از چشم دستگاه های اطلاعاتی پنهان کند.
علوی اظهارداشت: این اتفاقات در همه جای دنیا رخ می دهند اما جمهوری اسلامی بلافاصله بعد از رخ داد با هم افزایی دستگاه های اطلاعاتی و عملیاتی عقبه را به سرعت کشف می کند، کشف کردن و زیر ضربه بردن عقبه این اقدام تروریستی در جلوگیری از تکرار آن اثر گذار است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این نیز در پاسخ به حوادث تروریستی همچون عملیات داعش در مجلس شورای اسلامی و حمله تروریست ها به رژه نیروهای مسلح با استفاده از یگان های موشکی و پهپادی خود تلفات بسیاری از عوامل تروریستی گرفته است.
سیام**9612 ** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال