باز شدن گره کور 15 ساله 2 پروژه نیمه کاره ورزشی مازندران

ساری - ایرنا - قول مساعد وزیر ورزش و جوانان برای پرداخت حدود 60 درصد از اعتبار تکمیلی، گره کور 2 پروژه نیمه کاره ورزشی مازندران که به طور میانگین حدود 15 سال پیش در ساری شروع و همچنان نیمه کاره است، را باز کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پروژه های ورزشی سالن چند منظوره 6 هزار نفری و پیست دوچرخه سواری در روستای ماهفروجک ساری مرکز مازندران دو پروژه نیمه کاره ورزشی است که در دولت های سازندگی و نهم و دهم شروع و همچنان نیمه کاره است.
این 2 پروژه از فضاهای ورزشی حوزه ملی است که از سوی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در دست ساخت قرار گرفت.

*** سالن چند منظوره 6 هزار نفری
براساس گزارش رسمی تاکنون برای سالن چند منظوره 6 هزار نفری ماهفروجک کیلومتر 6 جاده قائمشهر- ساری که با 63 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت قرار گرفت و بیشترین پیشرفت پروژه نیز مرهون دولت تدبیر و امید است حدود 260 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
براساس برآورد رسمی اداره کل ورزش و جوانان مازندران برای تکمیل این پروژه حدود 300میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز است.

***پیست دوچرخه سواری ماهفروجک
پیست دوچرخه سواری ماهفروجک از دیگر پروژه های نیمه کاره حدود 13 ساله قبل است که در دولت نهم در سفر استانی به زمین زده شد و با وجود هزینه کرد 170 میلیارد ریالی دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است و تاکنون با وجود وعده چندین وزیر و وکیل در بازدیدهای رسمی و غیر رسمی همچنان نیمه کاره است.
در حالی این پروژه ورزشی نیمه کاره است که دوچرخه سواران مازنی که سال های دور خاطرات تور خزر را به یاد دارند، به دنبال تکمیل این پروژه ملی و راه اندازی مجدد تور خزر با حضور کشورهای حاشیه شمالی خزر هستند.

**** شرط و شروط وزیر ورزش برای افتتاح این دو پروژه
وزیر ورزش و جوانان روز پنج شنبه در بازدید از این پروژه ها در گفت و گو با خبرنگاران شرط اصلی برای تکمیل این پروژه و افتتاح آن را در هفته دولت سال آینده تامین 40 درصد از اعتبار با بودجه استانی اعلام کرد.
مسعود سلطانی فرگفت: برای تکمیل این دو پروژه ورزشی حدود 700 میلیارد ریالی اعتبار مورد نیاز است و با توافق استانی افزون بر 400 میلیارد ریال از سوی وزارت ورزش و مابقی از منابع استانی تامین می شود.
وی اظهارداشت: با این توافق این دو پروژه که بیش از دو دهه نیمه کاره مانده به بهره برداری می رسند و مورد استفاده ورزشکاران استانی قرار می گیرند.
مازندران 40 پروژه ورزشی نیمه کاره دارد که برای تکمیل آن حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و در صورت افتتاح حدود 10 سانتی مترمربع به سرانه فضای ورزشی استانی افزوده می شود.
وزیر ورزش و جوانان صبح امروز به منظور افتتاح سه پروژه ورزشی به استان مازندران سفر کرد.
/1899/6982

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال