داون: ایران و پاکستان از طریق دیپلماتیک حادثه خاش را پیگیری کنند

اسلام آباد- ایرنا- روزنامه انگلیسی زبان 'داون' پاکستان روز پنجشنبه نوشت: تهران و اسلام آباد باید از طریق کانال های دیپلماتیک حادثه حمله تروریستی در استان سیستان و بلوچستان را پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا، روزنامه داون در سرمقاله خود نوشت: پس از حمله انتحاری به خودروی نیروهای امنیتی ایران در جاده خاش- زاهدان، وضع جدیدی به وجود آمد؛ بنابر این استفاده از دیپلماسی مؤثر از سوی ایران و پاکستان، بهترین روش برای پیگیری این وضع است.
در این سرمقاله آمده است؛ حمله تروریستی به اتوبوس نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان در نزدیکی منطقه مرزی، باعث شده تا تهران در خصوص استفاده تروریست ها از خاک پاکستان نارضایتی خود را ابراز کند.
روزنامه داون پاکستان نوشت: یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که عامل و دو نفر از طراحان این حمله نیز پاکستانی هستند.
در این سرمقاله افزوده شد: پاکستان حمله به نیروهای ایرانی را بشدت محکوم کرده است؛ بنابر این دو کشور باید با مشارکت هم، تحقیقات درباره ماجرای حمله زاهدان را آغاز کنند تا عاملان این جنایت به دست عدالت سپرده شوند.
روزنامه داون پاکستان با اشاره به دیدگاه امنیت داخلی و ماهیت روابط دوجانبه اسلام آباد و تهران، نوشت: دو کشور باید با کمک و همکاری یکدیگر تروریست ها را شکست دهند.
بر اساس سرمقاله این روزنامه، شرایط در پاکستان و تمام منطقه، حساس است و برخی عناصر با عملیات تروریستی، روابط دوجانبه کشورها را مورد هدف قرار می دهند؛ بنابر این برای مبارزه و شکست خشونت طلبان و ستیزه جویان، به یک رویکرد منطقه ای و هماهنگ نیاز است.
روزنامه داون افزود: ایران و پاکستان باید برای رسیدگی به این موضوع حساس از کانال های دیپلماتیک استفاده کنند و همانطور که در گذشته ثابت شده، همکاری های دوجانبه باعث می شود در مبارزه با افراط گرایی و ستیزه جویی، نتایج مثبت برای دو کشور حاصل شود.
در حادثه تروریستی 24 بهمن ماه در جاده خاش- زاهدان 27 نفر از مرزبانان سپاه پاسداران به شهادت رسیدند و 12 نفر نیز زخمی شدند.
آساق**شبس**274**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال