گزارش «مولر» درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا منتشر می شود

تهران-ایرنا-شبکه سی.ان.ان به نقل از منابع آگاه خبر داد که «بیل بار» دادستان کل آمریکا آماده می شود که تا هفته گزارش نهایی «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 ایالات متحده را دریافت کرده و سپس خلاصه ای از آن را به کنگره ارائه کند.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، این گزارش که محرمانه است نتیجه دو سال تحقیقات مولر به شمار می آید و امکان دارد که زمان دقیق ارائه آن تغییر کند.
هنوز معلوم نیست که چه زمانی و چه بخش هایی از گزارش مولر به کنگره فرستاده می شود. اما از آنجایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به زودی برای دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی راهی آسیا می شود، احتمال می رود که مقام های آمریکایی برای جلوگیری از تداخل با تلاش های دیپلماتیک کاخ سفید، انتشار این گزارش به زمان دیگری شود.
وزارت دادگستری و دفتر مولر از اظهارنظر در این باره خودداری کردند. «بار» گفته تا جایی که امکان داشته باشد سعی خواهد کرد در برابر کنگره و افکارعمومی «شفاف» و «مطابق با قوانین» عمل کند.
طبق قوانین، مولر باید گزارش «محرمانه ای» از نتیجه گیری های خود را به دادستان کل ارائه کند اما الزامی برای ارائه این گزارش به کنگره یا افکارعمومی وجود ندارد. بنابراین، «بار» باید تصمیم گیری کند که چه بخش هایی از گزارش را به کنگره ارائه دهد.
با پایان یافتن تحقیقات مولر، رسیدگی به پرونده های افرادی که در همین چارچوب به دادگاه ها ارائه شده است ادامه خواهد یافت. تاکنون کار «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ و «پال مانافورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ به دادگاه کشیده شده است.
گفته می شود که روس ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 به نفع ترامپ دخالت کرده و میان ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه «تبانی» وجود داشته است.
شبک**9423**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال