در دیدار با هیات رسانه ای چینی؛

مدیرعامل ایرنا:ایران با اطمینان در مسیر موفقیت و پیشرفت حرکت می کند

تهران - ایرنا - «سیدضیاء هاشمی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان اینکه ایران در 40 سال گذشته در برابر فشارهای مختلف از جمله جنگ و تحریم مقاومت کرده است، تاکید کرد که ایران با اطمینان و صلابت در مسیر موفقیت و پیشرفت به حرکت خود ادامه می دهد.

مدیرعامل ایرنا روز چهارشنبه در دیدارهیاتی از روزنامه گلوبال تایمز چین به ریاست «هو شین جینگ» سردبیرکل این روزنامه با وی، اظهار امیدواری کرد که سفر این هیات بتواند زمینه ساز ترسیم ذهنیت دقیقی از ایران در جامعه چین ایجاد کند.
هاشمی به برخی دستاوردهای ایران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: اکنون درایران بیش از دو هزار واحد دانشگاهی فعال است،رسانه ها بسیار متنوع و فعال هستند و در کنار ایرنا به عنوان قدیمی ترین خبرگزاری ایران بیش از 30 خبرگزاری دیگر فعال هستند.
هیات چینی سه شنبه شب به دعوت رسمی ایرنا وارد تهران شد و در اولین برنامه کاری خود ضمن دیدار با مدیرعامل ایرنا از اتاق خبر اخبار داخلی و اخبار خارجی ایرنا دیدن و از نزدیک در جریان فرآیند تولید فرآورده های خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار گرفت.
مدیرعامل ایرنا خاطرنشان کرد: ایران در بسیاری از صنایع مهم از جمله نفت، پتروشیمی، نانو تکنولوژی در بین کشورهای برتر جهان قرار دارد و با جمعیت 80 میلیونی، از لحاظ تولیدات علمی جزو 15 کشور برتر جهان است.
وی با تاکید به اینکه « ایران طی دهه اخیر با وجود تحریم ها روند رشد سریعی را طی کرده است »، تصریح کرد: دشمنان با هجمه و تحریم رسانه ای درصدد بوده و هستند تا مردم جهان با واقعیت ها ، جاذبه ها ، پیشرفت ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی آشنا نشوند.
هاشمی اظهارداشت: به خبرنگار ایرنا مجوز ورود به لهستان را ندادند تا نشستی را که اخیرا در ورشو برگزار شد و نتیجه آن شکستی دیگر برای آمریکا و رژیم صهیونیستی بود ، پوشش خبری و تصویری دهد.
مدیرعامل ایرنا با اشاره به دسیسه های رسانه های وابسته به غرب، آمریکا و صهیونیست ها برای انعکاس اخبار غیرواقعی از ایران، گفت: چین هم این تجربه را داشته است و تبلیغات منفی که علیه کشور شما وجود دارد به شکل شدیدتری ضد ایران وجود دارد.
وی تاکید کرد: شما اکنون شاهد حضور پررنگ و نقش فعال زنان ایرانی در دولت، مجلس ، نهادها ، دانشگاه ها ، وزارتخانه ها و از جمله در موقعیت های مختلف حرفه ای خبری در ایرنا هستید ، این در حالی است که اول انقلاب، زنان حضور اندکی در حوزه های مدیریتی و اجتماعی داشتند.
هاشمی ضمن پاسخ به سوالات هیات چینی در زمینه های مختلف ، بر ضرورت گسترش همکاری ها و تبادل هیات های خبری بین رسانه های ایران و چین برای مقابله با هجمه های رسانه ای تاکید و اعلام کرد که ایرنا آمادگی دارد مناسبات و روابط خود را با رسانه های چینی از جمله شینهوا و گلوبال تایمز گسترش دهد.
مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه امیدواریم شرایطی برای پیوستن رسانه های کشورهای دیگر از جمله روسیه به همپیمانی رسانه های ایرانی و چینی فراهم شود، خاطرنشان کرد که امروز نیازمند همکاری های گسترده برای مقابله با سلطه طلبی و یکجانبه گرائی آمریکا هستیم و رسانه ها باید نقش خود را در این زمینه ایفا نمایند.
به گزارش ایرنا، هاشمی و هو شین جینگ در پایان این دیدار، یادداشت تفاهم همکاری بین دو رسانه را امضا کردند.
از جمله اهداف این یادداشت تفاهم که با حضور معاونان و مدیران دو رسانه به امضا رسید، تعیین چارچوبی برای هرگونه همکاری دوجانبه در آینده میان ایرنا و گلوبال تایمز به منظور تبادل دیدگاه ها و منابع، افزایش همکاری ها و همچنین افزایش نفوذ رسانه ای عنوان شده است.
در این یادداشت تفاهم آمده است که این سند همکاری می تواند به روز رسانی شده و یک طرف از کشور روسیه نیز به آن اضافه شود.
شبک**اروپام**9234**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال