ایرنا و گلوبال تایمز چین یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

تهران - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) وسردبیر کل روزنامه گلوبال تایمز چین روز چهارشنبه یادداشت تفاهم همکاری بین دو رسانه را امضا کردند.

به گزارش ایرنا، 'سید ضیاء هاشمی' مدیرعامل ایرنا و 'هو شین جینگ' (Hu Xinjing) سردبیر کل روزنامه گلوبال تایمز چین این یادداشت تفاهم را در دفتر مرکزی خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) در تهران امضا کردند.
از جمله اهداف این یادداشت تفاهم که با حضور معاونان و مدیران این دو رسانه به امضا رسید، تعیین چارچوبی برای هرگونه همکاری دوجانبه در آینده میان ایرنا و گلوبال تایمز به منظور تبادل دیدگاه ها و منابع، افزایش همکاری ها و همچنین افزایش نفوذ رسانه ای عنوان شده است.
در این یادداشت تفاهم آمده است که این سند همکاری می تواند به روز رسانی شده و یک طرف از کشور روسیه نیز به آن اضافه شود.
تشکیل کارگروهی 4 نفره از سوی دو رسانه برای تبادل گزارشها و دیگر منابع در پلاتفرم مشترک مورد موافقت مدیران دو طرف در این یادداشت تفاهم مورد تاکید قرار گرفته است.
در این یادداشت تفاهم تصریح شده است: با توجه به اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه گلوبال تایمز به دنبال تقویت همکاری های خود در بخش تبادل اطلاعات بوده و علاقمند هستند تا چارچوبی مشترک را برای درمیان گذاشتن دیدگاهها و اجرای پروژه های مشترک ایجاد کنند، این یادداشت تفاهم میان مقامات ارشد این دو رسانه به امضا رسید.
مدیرعامل ایرنا اوایل سال جاری برای شرکت در دو نشست بین المللی و منطقه ای به چین سفر کرده بود و طی این سفر با « هوشی جینگ» سردبیر کل روزنامه گلوبال تایمزاین کشور دیدار و گفت وگو کرد.
دو طرف در این دیدار تاکید کردند که آمادگی دارند فرآورده های خبری و تصویری تولیدی را در چارچوب یک تعامل رسانه ای و برای انتشار در اختیار یکدیگر قرار دهند.
در سفر آبان ماه گذشته «وحید رافع» معاون فنی و فناوری اطلاعات ایرنا به چین و در جریان بازدید وی از گلوبال تایمز دو طرف بر شروع همکاری ها و انعقاد توافقنامه همکاری مشترک تاکید کردند.
روزنامه گلوبال تایمز یکی از روزنامه های سراسری و اصلی چین بوده که به زبان انگلیسی هم منتشر می شود.
هیات روزنامه گلوبال تایمز چین سه شنبه شب به دعوت رسمی ایرنا وارد تهران شد و صبح امروز در اولین برنامه کاری خود ضمن دیدار با مدیرعامل ایرنا از اتاق های خبر اخبار داخلی و اخبار خارجی ایرنا دیدن و از نزدیک در جریان روند تولید و انتشار فرآورده های خبری قرار گرفت.
هیات چینی قرار است امروز از موسسه مطبوعاتی ایران نیز دیدن کند.
اروپام**9234**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال