رئیس مرکز امور بیماری های خاص وزارت بهداشت:

3 هزار دستگاه دیالیز جدید خریداری شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز پیوند و امور بیماریهای خاص وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی گفت: سه هزار دستگاه دیالیز برای متوازن کردن دستگاههای دیالیز در مراکز درمانی و جایگزینی با دستگاههای فرسوده خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا مهدی شادنوش روز چهارشنبه شادنوش در حاشیه همایش سکته مغزی درجمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس هماهنگی های انجام شده، هزار دستگاه دیالیز تا پایان امسال برای درمان بیماران اختصاص می یابد که خوشبختانه این مسئله در حال تحقق است و البته 540 مورد از این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان ایرانی تولید شده است و بقیه دستگاهها تا دو سال آینده در مراکز درمانی تجهیز می شود.
شادنوش تصریح کرد: 100 مورد از دستگاه‌های تولید داخل به صورت پایلوت به بهره‌برداری رسید و تا اواسط سال آینده مشکل جامعه دیالیز به صورت کامل حل خواهد شد.
رئیس مرکز پیوند و امور بیماریهای خاص وزارت بهداشت، در همایش سالیانه سکته مغزی نیز گفت: از سال 95 تاکنون 77 بیمارستان در مراکز استانها به بیش از 27هزار بیمار مبتلا به سکته مغزی خدمات درمانی ارائه دادند.
اکنون 77بیمارستان در مراکز استانها با کد724 خدمات درمانی به افرادی که دچار سکته مغزی می شوند ارائه می دهد.
وی اظهار داشت: سکته مغزی دومین بیماری غیرواگیر است که منجر به ناتوانی و حتی مرگ می شود.
شادنوش تصریح کرد: اکنون آموزش عمومی در عوامل اورژانس آغاز شده و ارائه خدمات درمانی زیر 6ساعت برای بیماران دچار سکته مغزی ضروری است.
وی تصریح کرد: پروتکل های درمانی در زمینه سکته مغزی تدوین و اجرایی می شود که نتایج موثری را در پی داشته است.
اجتمام *9022 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال