هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

تخریب رئیس جمهور تضعیف نظام است

تهران- ایرنا- انتقاد از رئیس جمهور، وزرا و هر مقامی آزاد، سازنده و مفید است. یکی از وظایف نمایندگان مجلس نیز نظارت، نقد و برنامه‌ریزی است و اگر این نظارت از سوی نمایندگان مجلس قوی و دقیق انجام می‌شد کار کشور بدین جا نمی‌رسید.

روزنامه آرمان در سرمقاله ای به قلم حجت الاسلام رسول منتجب نیا فعال سیاسی آورده است: در دولت‌های‌ نهم و دهم اگر نمایندگان مستقل بودند و آزادانه و با استقلال نظارت و برخورد می‌کردند از همان ابتدای‌کار جلوی فساد گرفته می‌شد، اما در دوره گذشته به وظیفه خود عمل نکردند وکار به اینجا کشید که امروز با کمال تاسف باید بگوییم سوءاستفاده و اختلاس به امری عادی بدل شده و قبح خیلی از مسائل در جامعه ریخته است.

از طرف دیگر عقل و منطق ایجاب می‌کند که انسان هر سخن و کاری را در شرایط زمانی و مکانی مناسب انجام دهد. امروز نه فقط دولت آقای روحانی بلکه نظام جمهوری اسلامی در سخت‌ترین شرایط قرار گرفته است. امروز آمریکا و اقمارش تصمیم گرفته‌اند که کشور را از پا در آورند و از هر وسیله‌ای برای رسیدن به این مقصود استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی عقل سلیم و انسان‌های منصف، واقع بین و واقع گرا تشخیص می‌دهند که در حال حاضر ضربه زدن و فشارآوردن به دولت و رئیس ‌جمهور نه تنها هیچ نتیجه‌ای برای کشور ندارد بلکه سودش تنها برای آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

لذا هر کسی امروز ازروی لجاجت سیاسی دولت را مورد تاخت و‌تاز قرار دهد آب به آسیاب دشمن ریخته است. هدف آنها نیز همین است که مسائل از داخل کشور آغاز شود و آقای ترامپ بارها گفته که نیازی به حمله نظامی نداریم و درصددیم نظام ایران را از داخل ساقط کنیم. لذا کسانی که در داخل چنین کاری انجام می‌دهند اگر سوء نیتی در کارشان نباشد عملشان به نفع کشور تمام نمی‌شود.

جای تعجب است که چرا برخی از نمایندگان در خانه ملت نمی‌توانند این مساله را درک کنند. این افراد باید بدانند که در این شرایط فشار آوردن به رئیس‌جمهور و دولت نه تنها سودی در برندارد بلکه فقط نظام را تضعیف و دشمنان را امیدوار می‌کند. گرچه اگر این شرایط فشارها، تهدیدها و تحریم‌ها هم نبود باز هم انصاف ایجاب می‌کرد که واقعیت‌های نظام و جامعه را ببینیم.

آیا تمام اختیارات به دست رئیس جمهور و دولت است؟ دولت چند درصد امور اقتصادی و اجتماعی را در اختیار دارد؟ بهتر است نمایندگان به ارزیابی اختیارات دولت، نهادهای انقلابی، بنیادها و مراکز قدرت بپردازند و ببینند دولت در صحنه تصمیم گیری چه میزان نقش و تاثیر دارد و به همان نسبت البته در شرایط عادی دولت را نقد کرده و تحت فشار قرار دهند. انصاف ایجاب می‌کند که دولت را نسبت به اختیاراتی که دارد پاسخگو کنیم. آنقدر در کشور دولت در دولت داریم که دولت جمهوری اسلامی یکی از این دولت‌هاست و درصد کمی از اختیارات را دارد.

البته این گلایه‌مندی از رئیس جمهور و دولت نیز وجود دارد که حدود اختیارات خود را برای مردم روشن نمی‌کنند تا این همه هجمه و انتقادات به سمت آنها سرازیر نشود. مردم فکر می‌کنند چون آقای روحانی رئیس جمهور است تمام مسائل زیر نظر وی اداره می‌شود، اما همه خواص مطلعند که اختیارات رئیس‌جمهور و دولت به 30 درصد هم نمی‌رسد. لذا همانطور که گفته شد اکنون شرایط عادی نیست و هرگونه تخریب، هجمه و انتقاد غرض‌ ورزانه از دولت جایز نیست.

منبع: روزنامه آرمان؛ 1397.12.01
گروه اطلاع رسانی**9117**9131

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال