به دنبال شکست درعملیات خان یونس؛

فرمانده نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی استعفا کرد

تهران - ایرنا - شکست عملیات خان یونس در نوامبر (آبان ماه گذشته) موجب شد که در یک اقدام بی سابقه، فرمانده نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی از مقام خود کناره گیری کند.

شبکه تلویزیونی المنار لبنان سه شنبه شبب گزارش داد، «یرت متکال» فرمانده نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی از مقام خود استعفا کرد، اقدامی که برای نخستین بار در این یگان صورت گرفت.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که این استعفا، با شکست یگان های تحت رهبری متکال در عملیات نوامبر گذشته (آبان/ آذرماه) برای نفوذ به سیستم داخلی نیروهای مقاومت در شرق خان یونس ارتباط دارد.
در عملیات خان یونس، فرمانده گروه عمل کننده ارتش رژیم صهیونیستی کشته و جانشین وی نیز زخمی شد و نیروهای مقاومت فلسطین نیز موفق شدند، عملیات صهیونیست ها را با شکست مواجه کنند.
«عبدالباسط عبدالهادی» یکی از فرماندهان کمیته های مقاومت فلسطین درباره اسعفای متکال به المنار گفت: دشمن صهیونیستی پس از عملیات خان یونس ضربه سنگینی خورد، اما آثار و پیامدهای این شکست، اکنون مشخص می شود.
عبدالهادی اضافه کرد: استعفای لیبرمن وزیر جنگ پیشین تل آویو در گذشته و کناره گیری این فرمانده، بیانگر آن است که عملیات خان یونس و حوادث جاری در نوار غزه (راهپیمایی بزرگ بازگشت) پیامدها و آثار زیادی دربر داشته است.
این عضو کمیته مقاومت فلسطین افزود: استعفای متکال، شکست بزرگی برای دشمن صهیونیستی و پیروزی مستمر برای گروه های مقاومت است.
المنار در ادامه گزارش داد: موفقیت گروه های مقاومت فلسطینی در جلوگیری از نفوذ مهمترین اعضای نیروهای ویژه ارتش تل آویو، موجب حمله صهیونیست ها به نوار غزه شد، اما پس از آن این گروه های مقاومت بودند که دست به معادله جدیدی در عرصه میدانی زدند و در ماه دسامبر (آذر/ دی) گذشته از موشک «کورنت» استفاده کردند و با آن اتوبوس حامل نظامیان صهیونیست هدف قرار گرفت.
گروهی از کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی 20 آبان ماه گذشته به منطقه ای در شرق خان یونس حمله کرده و یکی از فرماندهان ارشد گردان های شهید عزالدین القسام را به شهادت رساندند.
درپی این یورش صهیونیست ها، نیروهای مقاومت اسلامی نیز سرزمین های اشغالی را موشک باران کرد تا گستردگی و افزایش برد موشکی و توانمندی خود را به رخ بکشند.
درپی قدرت نمایی موشکی گروه های مقاومت در نوار غزه و تسلیم ارتش تل آویو برای پذیرش آتش بس، دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی به هم ریخت و کابینه نتانیاهو منحل شد.
شبس**9363**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال