همراه با جشنواره موسیقی فجر97؛

اجرای موسیقی فجردرسه استان کشور

تهران - ایرنا - جدول برنامه های سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در سه استان جنوب کرمان، مرکزی و همدان برای اجراها منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سی و چهارمین جشنواره مومسیقی فجر علاوه بر تهران در 15 استان کشور برگزار می شود که در ادامه برگزاری جشنواره در استان ها، استان های جنوب کرمان، مرکزی و همدان در روزهای آینده میزبان جشنواره می شوند.

** جشنواره فجر در کرمان

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اول تا سوم اسفندماه در جنوب کرمان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و انجمن موسیقی برگزار خواهد شد. و در طی آن گروههای «مهرگان»، «هزاردستان»، «باربد»، «نوای جازموریان»، «نغمه»، «آوانمای فجر»، «شب کوک»، «نوا»، «هلیل نوازان» و «آوای کلات» اول تا سوم اسفندماه در سالن «شهید مداحی پور» شهر جیرفت جنوب کرمان به روی صحنه خواهند رفت.

** جشنواره فجر در استان مرکزی

این جشنواره برای نخستین بار در استان مرکزی برگزار خواهد شد، و در طی برگزاری جشنواره در این این استان، شش گروه موسیقی از چهارم تا ششم اسفندماه در مجتمع فرهنگی ستارگان شهر اراک، به روی صحنه خواهند رفت.
این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و انجمن موسیقی ایران برگزار می شود و در طول آن گروههای« فسانه»، «سماعیان، نیریز»، «کلاژ»، «سایه» و «صراحی» در مجتمع فرهنگی- هنری و سینمایی ستارگان اراک به روی صحنه خواهند رفت.

** جشنواره موسیقی فجر در همدان

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در قالب شب های موسیقی هگمتانه از اول تا هفتم اسفندماه در مجتمع فرهنگی بوعلی سینا در شهر همدان برگزار می شود.
همزمان با این این جشنواره که روز چهارشنبه اول اسفندماه در مجتمع بوعلی سینا افتتاح خواهد شد، موزه «سازسازی» نیز در این مجتمع افتتاح می شود. اجرای گروههای «ماد»، «دلاهنگ»، «تمنا»، «آوای فاخته»، «آیین»، «راز دل» و «عطار» از همدان، گروه «همراز» از ملایر، گروه « افق» از اسد آباد، گروههای «آمادی»، «روحناف»، «سی بمل»، «ریتارد»، «وی وان» ، گروه «همایون» و «ارکستر وزیری» از برنامه های این جشنواره در همدان است.
برنامه های آشنایی کودکان با موسیقی، کارگاه ترانه، کارگاه پژوهش ریتم، برنامه موسیقی و نشر، کارگاه پژوهشی فرم در آواز ایرانی، اجرای شعر و موسیقی، عاشیقلار موسیقیلر(دیدار شرق و غرب موسیقی ترکی ایران)، کارگاه پژوهشی مروری بر احوالات «عارف قزوینی» و «میرزاده عشقی»، نشست سازندگان ساز با مدیران هنری، اجرای شعر و موسیقی، کارگاه آواز، برنامه موسیقی موسیقی و نشر، کارگاه پژوهشی ساختارشناسی موسیقی، کارگاه تلفیق شعر و موسیقی و بزرگداشت استاد «ماشالله رسام» برنامه های دیگر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در همدان است که با همکاری انجمن موسیقی همدان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در قالب شب های موسیقی هگمتانه اول تا هفتم اسفند برگزار می شود.
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن آغاز شده و 30 بهمن طی مراسمی به کار خود پایان می دهد.
فراهنگ ** 9494 ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال