رئیس سازمان جوانان هلال احمر:

فعالیت کانون های دانشجویی هلال احمر منسجم تر می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: با به روزرسانی تفاهم نامه های هلال احمر با وزارتخانه های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد فعالیت های کانون های دانشجویی متحول و منسجم تر می شود.

به گزارش ایرنا از سازمان جوانان هلال احمر، شهاب الدین صابونچی روز سه شنبه با اعلام اینکه یکی از بخش های مهم سازمان جوانان هلال احمر، کانون های دانشجویی در دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد است، گفت: تفاهم نامه جدید هلال احمر با این دانشگاه ها در راستای اثربخشی بیشتر اصلاح می شود.
وی توضیح داد: بر اساس بازخورد و نیازسنجی که در سازمان جوانان و جمعیت هلال احمر انجام شده است، به زودی تفاهم نامه جامعی برای فعالیت کانون های دانشجویی تنظیم و امضا می شود.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: مذاکراتی در حال انجام است که در کنار فعالیت های آموزشی و پژوهشی، ظرفیت های مشترک هلال احمر و دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.
صابونچی گفت: در سازوکار تدوین متن تفاهم نامه جدید از تجارب دوره های گذشته، نظرات دبیران کانون ها و نیازهای پیش رو استفاده شده است. در سازوکار جدید تلاش شد، شکل و فعالیت این کانون ها در امتداد فعالیت مجامع بازنگری شود تا تصویری هماهنگ تر و هدفمندتر از کانون ها دیده شود.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر افزود: یکی از مهمترین معاونت های این سازمان، معاونت دانشجویی و جوانان است که اعضای سازمان پس از گذراندن دوران دانش آموزی در مدارس، در قالب کانون های مختلف این معاونت تا سن 29 سالگی به فعالیت خود ادامه می دهند، این معاونت از اداره های دانشجویی و طلاب، تربیت بدنی، جوانان و روستایی و اداره اردوها و مسابقات تشکیل شده است که کانون ها نیز به عنوان زیرشاخه همین ادارات فعالیت می کنند.
کمک به امر سلامت اخلاقی جامعه و دفاع از ارزش های الهی و انسانی، تقویت اراده اعضا در مسیر تحقق حیات طیب و معقول، جذب، سازماندهی و تربیت دانشجویان به منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی و اجتماعی مورد نیاز جامعه به ویژه هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه، توسعه مشارکت دانشجویان، در تصمیم سازی‌ها، تصمیم گیری‌ها و فعالیت های مربوط به سازمان و دانشگاه و تقویت تفکر دینی و هدایت گرایش فطری و تبیین جایگاه رفیع انسان در عالم هستی بر اساس بینش توحیدی گوشه از اهداف این کانون ها است.
سازمان جوانان هلال احمر یک نهاد مردمی و داوطلبانه است که افراد از سن کودکی، نوجوانی و جوانی جذب این سازمان شده و مفاهیم اولیه بشردوستی و اصول اولیه هلال احمر را فرامی‌گیرند. هم اکنون این سازمان بیش از هزار و 100 کانون دانشجویی در دانشگاه ها، 800 کانون جوانان در شهرها، 254 کانون طلاب در حوزه های علمیه و 700 کانون روستای فعال دارد که این کانون ها به عنوان تشکلی غیرسیاسی و غیردولتی به منظور تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها، کوشش در برقراری دوستی و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها فعالیت می کنند.
اجتمام**7029*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال