کره جنوبی ماه گذشته یکصد میلیون دلار از ایران نفت خرید

تهران - ایرنا - گمرک کره جنوبی اعلام کرد که شرکت‌های این کشور بعد از پنج ماه توقف خرید نفت از ایران، تنها در ماه ژانویه (11 دی تا 11بهمن امسال) به ارزش بیش از یکصد میلیون دلار از ایران نفت خام وارد کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، بر اساس داده‌های خدمات گمرک کره جنوبی، به‌رغم آنکه شرکت‌های کره‌ای بعد از پنج ماه توانسته‌اند به واردات نفت خام از ایران ادامه دهند اما با توجه به داده‌های ماه ژانویه سال 2019، حجم وارداتی نفت خام کره از ایران در ماه ژانویه یک پنجم حجم وارداتی در هفت ماه اول سال 2018 است.
کره جنوبی در هفت ماه اول سال 2018 به مقدار 539 میلیون دلار نفت خام از ایران وارد کرد.
ادامه واردات نفت خام از ایران در حالی در ماه ژانویه سال 2019 ادامه پیدا می کند که شرکت‌های کره‌ای با اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واردات نفتی خود از ایران را از ماه سپتامبر سال گذشته متوقف کرده بودند.
از آنجا که کره جنوبی سومین خریدار بزرگ نفت خام ایران به‌حساب می‌آید، این کشور توانست در کنار هفت کشور دیگر از معافیت شش ماه برای واردات نفت خام از ایران برخوردار شود.
بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، شرکت‌های پالایشگاهی کره جنوبی، به دلیل پایداری عرضه و رقابت پذیری قیمت‌ها، به‌شدت به مشتقات نفتی ایرانی برای تولید محصولات پتروشیمی وابسته است.
آساق**9473**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال