وزیر فرهنگ:

نظام اسلامی خدمات ارزنده‌ای در خدمت به قرآن صورت داده است

تهران- ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نظام اسلامی تلاش‌های فراوانی در زمینه معرفی و تبیین آموزه‌های قرآنی رقم زده است، تاکید کرد: هنوز با آنچه که باید در خدمت به قرآن صورت داد، فاصله داریم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،سید عباس صالحی دوشنبه شب در بیست و سومین آیین تکریم خادمان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران،اظهار داشت: نخستین خادم قرآن رسول اکرم (ص) بود که با فاصله از خادم حقیقی قرآن می توانیم به عنوان خادم قرآن کریم دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه بیش از 220 نفر تاکنون به این عنوان رسیده اند، تاکید کرد: این افراد به وجود پیامبر اکرم (ص) قرابت بیشتری پیدا کرده اند که افتخاری بزرگ و بی بدیل یه حساب می آید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با بیان اینکه در نظامی زیست می کنیم که تحرکات و تلاش های فراوانی در خدمت به قرآن به وجود آورده است، خاطرنشان کرد: درود فراوان بر امام خمینی (ره) که دریچه های جدیدی برای خدمت به قرآن گشود و همچنین رهبر معظم انقلاب که ولایت خلف و صالح ایشان هستند.
صالحی همچنین با اشاره به اینکه در زمینه خدمت به قرآن با آنچه که باید به آن برسیم فاصله داریم، تصریح کرد: به صدف های قرآنی نزدیک تر شده ایم و صدف های بسیاری از ساحل قرآن کریم گرد آورده ایم.
به گفته وی، گوهر قرآن جامعه و انسان است و ما باید از انسان به پیامبر عظیم الشان اسلام محمد مصطفی (ص) و از جامعه به مدینه النبی برسیم.
عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین حضور در جمع خادمان قرآنی را توفیقی برای خود دانست و ابراز امیدواری کرد: خادمان این راه های رسیدن و خدمت به قرآن را کوتاه تر کنند.
صالحی ضمن سپاسگزاری از عنوان دریافتی خادم افتخاری قرآن کریم، تاکید کرد:قرآن کریم به عنوان تمایزات گوناگون با کتاب های دیگر دارد که این کتاب را به گونه ای دیگر قرار داده که ویژگی های آن بر ارتباط بین انسان و قرآن موثر است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود، آداب ظاهری خواندن قرآن کریم، تاثیر قرائت و ترتیل در فهم آن و تاثیر بر جان آدمی را از دیگر تفاوت های ویژه قرآن کریم با دیگر کتاب ها عنوان کرد که باید به آنها توجه شود.

** اهدای خادم افتخاری قرآن به وزیر فرهنگ
همزمان با بیست و سومین آیین تکریم خادم قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان« خادم افتخاری قرآن کریم» دریافت کرد.

** معرفی و تجلیل از خادمان قرآن

پس از افتتاح سامانه جامع قرآنی، محمدرضا حکیمی و فتح الله نجار زادگان در رشته تحقیق و پژوهش قرآن، امیر آقایی در رشته حفظ کل قرآن کریم، رحیم خاکی و علی اکبر ملکشاهی در رشته قرائت قرآن کریم، محمد علی باشه آهنگر در رشته هنرهای قرآنی، حسین آیات در رشته خوشنویسی کتابت قرآن کریم، حسین علمی و نسرین نافذ کلام در رشته آموزش قرآن کریم، اکبر خاکساری و هادی قبادی در رشته مدیریت قرآنی و سید یحیی یثربی در رشته ترجمه قرآن کریم به عنوان خادمان بیست و سومین آیین تجلیل از خادمان قرآن کریم معرفی و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت وی از تمامی خادمان قرآنی تجلیل بعمل آمد.
فراهنگ ** 7561 ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال