برگزاری سمینار ابعاد بین المللی انقلاب اسلامی در جاکارتا

تهران - ایرنا - سمینار ابعاد بین المللی انقلاب اسلامی به مناسبت چهل سالگی انقلاب در جاکارتا پایتخت اندونزی با حضور اندیشمندان ایرانی و اندونزیایی برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه سفارت ایران از جاکارتا سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در این سمینار گفت: انقلاب اسلامی به رغم همه ناملایمات و طوفان ها از قبیل جنگ، ترور شخصیت های مهم و تحریم های ظالمانه که از سوی برخی کشورها ایجاد شده توانسته به درخت تنومندی تبدیل شود.
«ولی الله محمدی» در این سمینار که روز گذشته برگزار شد، استقلال آزادی و حکومت دموکراسی دینی و مردم سالاری را اهداف انقلاب اسلامی برشمرد و همین اهداف را موجب ترس دشمنان نام برد.
وی گفت: این دشمنی، تحریک و فشار ها نه تنها باعث بازداشتن انقلاب از ادامه مسیر نشد بلکه موجب پایداری و استقامت ملت ایران در رسیدن به هدف شد.
سفیر جمهوری اسلامی بر دستاوردهای ایران در همه حوزه ها از جمله حوزه پزشکی ، نانو و بیوتکنولوژی ، داروسازی، صنایع سنگین و سبک ، صنایع فضایی و دفاعی تاکید کرد و افزود که سرعت پیشرفت دانش در ایران 11 برابر متوسط جهانی است و ایران در تولید علم در رتبه دوازدهم دنیا و در فناوری نانو در رتبه چهارم جهان قرار دارد. دانش آموزان و دانشجویان ایران همواره در میادین و مسابقات علمی جهانی جزو نفرات اول هستند.
سفیر ایران، شرایط بهداشت و درمان و تولید دارو را در ایران پیش از انقلاب و بعد از انقلاب مقایسه کرد و گفت: ایران در حال حاضر تبدیل به کشور توریسم سلامت شده است.
محمدی حمایت از جنبش های آزادی بخش سایر ملت ها از جمله مبارزه مردم فلسطین را طبق قانون اساسی وظیفه ایران اعلام کرد و آن را یکی از اصول سیاست خارجی حکومت اسلامی ایران برشمرد.
وی همچنین کمک به ملت عراق و سوریه در مبارزه با گروه تروریستی داعش که به درخواست دولت های این کشورها انجام می شود را یکی دیگر از دستاورد های انقلاب اسلامی اعلام کرد.
سفیر ایران در اندونزی با اشاره به نشست اخیر ضد ایرانی در ورشو افزود که مقامات آمریکا تلاش های زیادی کردند تا چهلمین سال انقلاب را نبینند اما به این خواسته خود نرسیدند.
حجت الاسلام «حکیم الهی» رئیس مرکز اسلامی نیز در این سمینار، انقلاب ایران را از دو منظر یکی به عنوان جنبش و حرکتی اجتماعی و دیگری از جنبه نهضت الهی بودن آن مورد بررسی قرار داد و انقلاب اسلامی را هم در وقوع و هم در نتیجه شگفتی قرن نامید که نتایج آن مهم تر از وقوع آن است.
«ماریا تول فضیله» از اساتید دانشگاه نیز ضمن تبریک چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، آن را یک موهبت الهی برای ایران دانست که رهبری این انقلاب را فرزند فاطمه‌ زهرا ( ع ) به عهده داشت.
به عقیده فضیله، الهی بودن انقلاب اسلامی یکی از علت هایی است که باعث شده زنان در ایران در طول چهل سال گذشته در همه زمینه ها پیشرفت چشمگیری داشته و در همه حوزه ها سرلوحه زنان سایر کشورها به خصوص زنان کشورهای اسلامی محسوب شوند.
روابط دو جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و اندونزی همواره گرم و دوستانه بوده ‌است و این روابط بطور خاص دارای اهمیت زیادی است .
اندونزی با ۲۴۲ میلیون، پرجمعیت ‌ترین کشور اسلامی است. روابط دیپلماتیک دو کشور از سال ۱۹۵۰ آغاز شد؛ اندونزی یک سفارت در تهران دارد و ایران نیز دارای یک سفارت در جاکارتا است.
**آساق**9470**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال