حاشیه نگاری جشنواره موسیقی فجر:

دو‌ کنسرت با یک بلیت

تهران- ایرنا- در پنجمین شب جشنواره سی و‌چهارم موسیقی فجر، ارکستر مجلسی ایران با شور و اشتیاق فراوان رهبر خود منوچهر صهبایی به روی صحنه رفت و این اشتیاق به حدی بود که تعداد قطعات افتخاری این کنسرت، چیزی کم از یک کنسرت کوچک دیگر نداشت.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی اجرای خود در جشنواره سی و‌چهارم موسیقی فجر را 28 بهمن ماه ساعت 18:30 در تالار وحدت به روی صحنه برد و قطعات زیر را برای مخاطبین خود که اکثرا از دوستداران موسیقی کلاسیک جهان بودند اجرا کرد.
-دو موومان از سوئیت «بیژن و منیژه» اثر حسین دهلوی
-کنسرتو «آرانخوئز» اثر «خواکین رودریگو» در سه موومان
سولیست گیتار قطعه مشهور کنسرتو «آرانخوئز»، پدرام فلسفی بود و این اثر با تنظیم مهران روحانی برای ارکستر مجلسی ایران به روی صحنه رفت.
در قسمت دوم این کنسرت هم قطعات زیر اجرا شد.
- سمفونی «روستایی در سل ماژور» اثر «آنتونیو ویوالدی» در سه موومان
- آوازها و رقصهای آنتیک «آنتونیو رسپیگی» در چهار موومان

** اشتیاق و اجرا
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، در پایان این اجرا و به واسطه تشویق ممتد حاضران و اشتیاق وافر ارکستر مجلسی به رهبری منوچهر صهبایی، برخلاف معمول اکثر کنسرتهای کلاسیک، این ارکستر بجای یک قطعه افتخاری یا بیز، چند قطعه از آثار موسیقی کلاسیک، از آهنگسازانی نظیر «شوستاکوویچ» و «اشتراوس» را اجرا کرد.
این قطعات عبارت بودند از: «والس»، «پیتزیکاتو پولکا» و «مارش رادسکی». صهبایی درباره اجرای چند قطعه بعنوان بیز، گفت: همیشه و حتی زمانی که در سالن‌های بزرگ دنیا کنسرت داشتم، اشتیاق و آرزوی اجرا در این تالار با من بوده است. در این لحظات دوست داشتنی مایلم بیشتر با شما باشم به همین دلیل چند قطعه دیگر را برای شما اجرا کردیم.
مایستر ارکستر مجلسی ایران در این کنسرت دانیال جورابچی بود. این هنرمند در کنار محمدهادی اسماعیلی نوازنده کنترباس از جمله هنرمندانی هستند که در سی و‌چهارمین جشنواره موسیقی فجر، با چند گروه حاضر در جشنواره همکاری داشته اند.
فراهنگ**9494**3009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال