رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

جایگاه جهانی ایران در تولید پوشاک باید احیاء شود

کرج - ایرنا - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران از گذشته های دور در تولید پوشاک و صنعت نساجی و مواد غذایی در جهان سرآمد بوده است ، گفت: امروز باید این جایگاه ارزشمند را احیاء کنیم .

به گزارش ایرنا، عزیز اکبریان شامگاه یکشنبه در همایش صنعت نساجی و پوشاک استان البرز افزود: امروز تعدادی از واحدهای نساجی و پارچه بافی کشور که در گذشته از افتخارات بودند با مشکل مواجه هستند و باید آنها را به چرخه تولید باز گردانیم .
این نماینده مجلس گفت: اکنون باید صنایع نساجی را با شرایط روز بازسازی و نوسازی کرد و مطابق با نیازهای جهانی برنامه ریزی شود.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: امروز هر چند تحریم ها مشکلاتی برای کشورما به وجود آورده اما باید آن را به فرصت تبدیل کنیم.
وی یادآور شد که اکنون ما با یک جنگ ناجوانمردانه اقتصادی روبرو هستیم و باید در این شرایط دست برخی افراد فرصت طلب و سودجو را از اقتصاد قطع کرد.
اکبریان تاکید کرد که فرهنگ سازی لازمه گذر از این شرایط دشوار است و باید مشکلات اجتماعی را با تکیه بر فرهنگ سازی مرتفع کرد.
وی افزود: اکنون واردات یک هزار و 200 قلم کالا به کشور ممنوع شده که این فرصتی برای تقویت تولید داخلی به شمار می رود.
اکبریان با اشاره به اختلاف 2 سال پیش میان مراودات تجاری ترکیه و روسیه اظهار داشت: این اختلاف فرصت خوبی برای حضور تولید کنندگان ایرانی در بازارهای روسیه بود اما به دلیل نا آگاهی به فن بازار صنعتگران ایرانی این فرصت را از دست دادند.
وی گفت: اگر بخواهیم در بازارهای جهانی موقعیت مناسب داشته باشیم باید با فن بازار آگاهی پیدا کنیم .
حدود یک هزار تن از صنعتگران و اصناف استان البرز در همایش صنعت نساجی و پوشاک حضور داشتند.
7410/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال