خروش هزاران یمنی در صنعا و الحدیده در حمایت از مردم فلسطین

تهران – ایرنا – صدها هزار نفر از مردم یمن در شهرهای صنعا و الحدیده روز یکشنبه علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین تظاهرات برگزار کردند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، مردم یمن با برگزاری راهپیمایی با عنوان «برائت از خائنان» علیه تلاش برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.
بر اساس این گزارش، «شمس الدین شرف الدین» مفتی اعظم یمن طی سخنانی در جمع مردم در صنعا گفت: هویت ما اجازه نمی دهد تا دست به سوی اشغالگران غاصب و متجاوزان مجرم دراز کنیم.
وی افزود: آنچه که در ورشو اتفاق افتاد تنها تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نبود بلکه تشکیل ائتلاف علیه امت ما و هویت ما بود.
ضیف الله الشامی وزیر اطلاع رسانی یمن نیز در جمع تظاهرات کنندگان گفت: مردم یمن زمان طولانی است که شناخته اند چه کسانی مزدوران آمریکا و اسرائیل هستند.
محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز که در این تظاهرات شرکت کرده بود، طی سخنانی گفت: مسیر انقلاب در یمن همان مسیر آزادگان در فلسطین و لبنان است و افزود: آنچه که در ورشو اتفاق افتاد بزرگتر از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود و در واقع ائتلاف شر علیه آزادی خواهان منطقه است.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اضافه کرد: افتخار می کنیم که ما را به جریان مقاومت در فلسطین و لبنان منتسب می کنند و ننگ برای کسانی است که خواستند تا به ترامپ و نتانیاهو متوسل شوند.
در این تظاهرات مردم، با در دست داشتن پلاکاردهایی از مردم فلسطین حمایت و تلاش های برخی از کشورهای عربی منطقه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
این تظاهرات به درخواست «عبدالملک بدر الدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن در صنعا و الحدیده برگزار شد.
«خالد الیمانی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن پنج شنبه گذشته در کنفرانس ورشو در کنار «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل و «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا نشسته بود و این اقدام با واکنش شدید مردم یمن و مقام های این کشور مواجه شد.
شبک**9365**1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال