آمار گل های مسی از روی نقطه پنالتی در سراشیبی سقوط

تهران- ایرنا- مشکل «لیونل مسی» با ضربات پنالتی همچنان به قوت خود باقی است و اگرچه در بسیاری از مهارت ها، او بدون نقص عمل می کند اما در مورد ضربات پنالتی از فاصله قانونی 12 یاردی (11 متر) هنوز این موضوع با نقص همراه است.

به گزارش ایرنا، روزنامه آ. اس اسپانیا روز یکشنبه در گزارشی نوشت: فوق ستاره آبی اناری ها پس از اینکه موفق شد ضربه پنالتی دقیقه 43 تیمش را تبدیل به گل کند بار دیگر در دقایق پایانی یک پنالتی دیگر را از دست داد و «جردی ماسیپ» گلر اسبق بارسا که چندین سال پیش نیوکمپ را ترک کرد با تشخیص مسیر درست، مانع از گل شدن توپ شد.
با این تفاسیر، مسی بدون احتساب ضربه پنالتی که سه سال پیش با همکاری «لوئیس سوآرز» و در حرکتی ابداعی مقابل سلتا ویگو تبدیل به گل کرد، تاکنون 21 پنالتی از 89 پنالتی تیمش را از دست داده است.
در واقع، در صورتی که بخواهیم آمار پنالتی های از دست رفته بارسا توسط مسی را به صورت درصد بیان کنیم می توان گفت که هم اکنون مسی 23 درصد از این ضربات را از دست داده است؛ با این حال خالی از لطف نیست که بگوییم وحشتناک ترین پنالتی که او در دوران بازی برای آبی اناری ها از دست داده است به نیمه نهایی لیگ قهرمانان فصل 2011 -2012 باز می گردد؛ جایی که ستاره آرژانتینی با یک ضربه بی دقت تیرک دروازه چلسی را لرزاند (از نمونه های دیگر هم می توان به از دست دادن ضربه پنالتی در فینال کوپا امریکای سال 2016 اشاره کرد.)
با این حال، آمار گویای همه چیز است؛ در واقع انتظار می رفت مسی در بازی شب گذشته مقابل وایادولید، درست مثل بازی اخیر کاتالان ها مقابل سویا در جام حذفی اسپانیا، مسئولیت زدن پنالتی را به «کوتینیو» واگذار کند و با خیالی آسوده به شادی پس از گل بپردازد اما او این کار را نکرد و پنالتی به هدر رفت.
مسی به واسطه جایگاهش به عنوان برترین بازیکن جهان و بر بازو داشتن بازوبند کاپیتانی بارسا، همچنان نخستین گزینه برای ضربات پنالتی محسوب می شود اما مشکل وی در این حیطه و این موضوع که آمار وی از حیث تبدیل به گل کردن ضربات پنالتی سیر نزولی پیدا کرده، به هیچ عنوان قابل انکار نیست.
آمار سال گذشته کاپیتان آبی اناری ها در مورد ضربات پنالتی در نیوکمپ، 24.4 درصد بود و این در حالی است که آنها فصل گذشته در بیشتر مواقع هوادارانشان را خوشحال بدرقه می کردند اما با توجه به تنزل این روند در سال جاری، بی شک هر بار که مسی پشت ضربات پنالتی قرار گیرد، دست و پای هواداران به لرزه خواهد افتاد.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال