انتقاد بلومبرگ از ترامپ به دلیل اعلام وضعیت فوق العاده ملی

تهران - ایرنا - «مایکل بلومبرگ» تاجر، سیاستمدار و نویسنده آمریکایی در توییتی از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای اعلام وضعیت فوق العاده ملی انتقاد و وی را به غفلت از بحران های ملی کشور متهم کرد.

به گزارش ایرنا، بلومبرگ که سه دوره شهردار شهر نیویورک بود، در صفحه توییتر خود نوشت: تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت فوق العاده ملی به خاطر بحرانی که وجود خارجی ندارد، در ضمن نادیده گرفتن بحران های ملی واقعی دیگر، قصور تمام و کمال از مقام ریاستی است. این یک بازی سیاسی خطرناک و بدبینانه است.
اعلام وضعیت فوق العاده ملی از سوی رئیس جمهوری آمریکا، بلوای سیاسی جدیدی را در این کشور رقم زده و زمینه بسیج دمکرات ها و برخی جمهوریخواهان برای مقابله با ترامپ را فراهم آورده است.
ترامپ فرمان وضعیت اضطراری ملی را امضا کرد تا از مسیر قانونی تلاش دمکرات ها را بی اثر و هزینه لازم برای ساخت دیواری در مرز آمریکا - مکزیک را تامین کند.
ترامپ از مدت ها قبل خواستار تخصیص بودجه پنج میلیارد و 700 میلیون دلاری برای احداث دیواری در امتداد این مرز بوده که با مخالفت نمایندگان دمکرات کنگره رو به رو شده است.
این موضوع به تنش میان کنگره و ترامپ دامن زد، تا جایی که بخش هایی از دولت آمریکا بیش از یک ماه، تعطیل شد.
ترامپ در نهایت با اعلام پایان موقت تعطیلی دولت، به دمکرات ها سه هفته فرصت داد تا بودجه مورد نظر وی را تامین کنند.
البته یک هفته قبل اعلام شد که دمکرات ها ضمن تعیین پیش شرط هایی در زمینه نحوه برخورد با مهاجران غیرقانونی، تنها با حدود یک میلیارد و 400 هزار میلیون دلار از بودجه درخواستی برای ساخت بخشی از این دیوار موافقت کرده اند.
اما رئیس جمهوری جاه طلب ایالات متحده به این رقم راضی نشد و همزمان با پایان ضرب الاجل سه هفته ای، با اعلام وضعیت فوق العاده ملی مجوز دریافت این بودجه برای ساخت دیوار مرزی را به بهانه جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر، صادر کرد.
شبک**اروپام**9109**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال