کوتاه از دانشگاه فنی و حرفه ای

تهران- ایرنا- امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان های علمی و صنعتی ایران، راه اندازی اندیشکده مطالعات راهبردی اشتغال محور و برگزاری نشست هم افزایی کار دانشجویی از تازه ترین رویدادهای دانشگاه فنی و حرفه ای است.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه ایرنا، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان های علمی و صنعتی در راستای تعاملات علمی علمی ، پژوهشی و آموزشی منعقد شد.
این تفاهم نامه با هدف بهره مندی از امکانات و توانمندی های علمی و تخصصی بویژه در حوزه های کاربردی و فناوری و بهره مندی از امکانات متقابل در اجرای پروژه ها و طرح های مبتنی بر دانش و فناوری ، ارزیابی اختراعات ، نوآوری ها و تجاری سازی نتایج حاصل از تحقیقات و استانداردسازی کارگاه ها و آزمایشگاه ها به امضای رییس دانشگاه فنی و حرفه ای و رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران رسید.
همچنین،تفاهم نامه های صورت گرفته یکسال اخیر دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور اشتغال زایی، کارآفرینی و تجاری سازی صورت گرفته است که در این راستا می توان به تفاهم نامه منعقد شده با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مانند راه اندازی مراکز رشد و مراکز نوآوری و شکوفایی و توافق بامعاونت علمی فناوری ریاست جمهوری جهت راه اندازی مراکز نوآوری و حمایت کسب و کار که می تواند موجب تحول و کسب درآمدو تجاری سازی شود اشاره کرد.

** راه اندازی اندیشکده مطالعات راهبردی اشتغال محور
رییس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای از راه اندازی اندیشکده مطالعات راهبردی اشتغال محور این دانشگاه تا پایان سال جاری خبر داد.
محمدرضا جلیلی عنوان کرد: تاکنون درباره ساختار و چشم انداز این اندیشکده جلسات تخصصی برگزار شده و هدف از تشکیل آن کمک به مسائل کلان کشور در حوزه اشتغال و حمایت از اساتید فن آور، نوآور، مخترع و مبتکر و تجاری سازی پژوهشهای کاربردی دستاوردهای دانشگاه است.
رییس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان مهمترین وظایف اندیشکده گفت: این اندیشکده فرصتی برای شتاب دادن به تولید و عرصه محصولات اساتید فن آور و پل ارتباطی برای حمایت از آنها خواهد بود و بهرگیری از ظرفیت دانش ، تجربه و مهارت استادان بسیجی استان و ملی و همچنین کمک به توسعه ، تعمیق و گفتمان سازی در راستای تحقق نهضت نرم افزاری و تولید دانش بومی وتقویت روحیه مطالبه گری را دنبال می کند.

** برگزاری نشست هم افزایی کار دانشجویی
نخستین نشست تخصصی کمیته هم افزایی کار دانشجویی (افتتاح کارگاه جوار خوابگاه) برگزار شد. ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در این نشست گفت: آموزش های عالی فنی و حرفه ای و مهارتی در برهه کنونی باید در مسیر تولید و درآمدزایی و در راستای کارآفرینی گام بردارد ولی نباید طوری تلقی گردد که هدف اصلی کسب درآمد است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: در سال جاری تفاهم نامه هایی با صندوق رفاه دانشجویی در خصوص افتتاح 30 کارگاه جوار خوابگاه و با صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه تأسیس 15 مرکز رشد و 16 مرکز نوآوری در مراکز سراسر کشور منعقد شده که ارزشمند و مورد حمایت است.
صالحی عمران تصریح کرد: بحث تجاری سازی، فرآیند تبدیل فنآوری به محصولات موفق اقتصادی است که دانش تولید شده را به محصولات قابل عرضه در بازار تبدیل میکند و در اولویت فعالیتهای دانشگاه ها و پژوهشگاه های جهان است.

**9283**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال