معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

بررسی سلامت گوشت قرمز بر عهده سازمان دامپزشکی است

تهران- ایرنا- معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: همکاران بهداشت محیط، مراکز عرضه گوشت را از نظر سلامت محیط عرضه بررسی می کنند، اما بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محسن فرهادی روز یکشنبه درباره نظارت بر سلامت گوشت قرمز افزود: بر اساس وظایف قانونی وزارت بهداشت، موظف هستیم سلامت یا بهداشت محیط مراکز عرضه و توزیع محصولات خام دامی، گوشت قرمز داخلی و وارداتی را کنترل کنیم و برای کنترل و نظارت با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگی بسیار خوبی داریم.
وی ادامه داد: همکاران بهداشت محیط به صورت دوره ای مواردی مانند رعایت بهداشت فردی، تمیز بودن یخچال و دستگاه ها و ابزارهای مورد استفاده، داشتن کارت بهداشت برای قصاب ها و آموزش های مورد نیاز برای فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار که توزیع گوشت قرمز داخلی و وارداتی انجام می دهند را کنترل می کنند.
فرهادی گفت: همچنین سلامت سیستم برودتی مانند یخچال و فریزر و شرایط نگهداری گوشت قرمز را در مراکز عرضه به وسیله دستگاه های پرتابلی که در اختیار همکاران بهداشت محیط قرار دارد، بررسی می شود و نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، بهداشت محیط ساختمان یا مرکز عرضه کننده گوشت و مجوزهای سازمان دامپزشکی برای سلامت گوشت قرمز را نیز کنترل می کنند.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بیان کرد: تاکنون تخلف و مشکل خاصی در مورد سلامت گوشت های قرمز وارداتی یا داخلی به وجود نیامده است. البته ممکن است نواقصی در مورد بهداشت فردی و شرایط نگهداری گوشت وجود داشته باشد که همکاران ما به شکل میدانی آنها را بررسی و برطرف کرده یا نسبت به تعطیلی موقت یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی اقدام می کنند.
فرهادی درباره عرضه گوشت و محصولات خام دامی با شرایط نامناسب در برخی فروشگاه های زنجیره ای نیز گفت: حتما باید روی بسته بندی گوشت و محصولات خام دامی عرضه شده در فروشگاه های زنجیره ای با رعایت استانداردها و قواعد مشخص شده، تاریخ مصرف به طور خوانا درج شده باشد. در غیر این صورت، تقلب و تخلف بهداشتی انجام شده که دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی می توانند این موضوع را بررسی و با آن برخورد کنند و شعبه فروشگاه زنجیره ای نیز باید پاسخگو باشد. همچنین مردم باید به مُهر کنترل دامپزشکی روی گوشت قرمز و محصولات خام دامی توجه کنند.
اجتمام*9482*1193

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط