کاردار سفارت هند در ایران:

هند از ایده های خلاقانه دانشجویان ایرانی استقبال می کند

تهران – ایرنا – کاردار سفارت هند در ایران، گفت: کشور هند از طرح ها و ایده های خلاقانه دانشجویان ایرانی در زمینه های علمی و پژوهشی، استقبال می کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، دورش اوتام در نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری که امروز (یکشنبه) در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: موقعیتی ایجاد شده که ایده های خوب و خلاقانه دیگر کشورها در قالب طرح های جدید همکاری به کشور هند برای فعالیت، معرفی شود. در این زمینه طرح های خلاقانه کشور ایران برای ما بسیار مهم است؛ چرا که با هند پروژه تعیین کرده و همکاری می کنند.
اوتام گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و هند به منظور تعیین نقشه راه همکاری های بیشتر، در سال های گذشته قراردادی منعقد کرده اند.
وی افزود: پیشینه روابط قدیمی ایران و هند به تشابه فرهنگی و برخی آداب مشترک میان این دو کشور باز می گردد. همچنین پروتکل اجرای اقدامات مشترک با ایران در سال 2016 منعقد شده است.
کاردار سفارت هند در ایران، اظهار کرد: بودجه ای در زمینه ITECH از طرف کشور هند به دانشجویان ایرانی برای آموزش اعطا می شود و در حال حاضر، هزاران دانشجوی ایرانی در دانشگاه ها و پژوهشگاه های هند تحصیل می کنند.
اوتام خاطرنشان کرد: هم اکنون 10 پروژه تحقیقاتی مشترک بین دو کشور منعقد شده که روند خوبی دارد و در حال پیشرفت است.
**9492**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال