تقوی: شکل بازی استقلال باید تغییر کند

تهران- ایرنا- پیشکسوت آبی پوشان پایتخت گفت: اگر استقلال می خواهد به عنوان مدعی قهرمانی مطرح باشد، باید روش و نوع بازی اش را مشخص کرده و هر چه زودتر 11 بازیکنان اصلی این تیم معلوم شوند.

«محمد تقوی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: استقلال بعد از چند بازی تقریبا آسان، مقابل تراکتورسازی قرار گرفت که مدعی قهرمانی در لیگ برتر محسوب می شد و قدرتمند بود.
وی افزود: وقتی تیمی شکست می خورد نقاط قوت آن کمتر دیده می شود و آن چیزی که بیشتر به چشم می خورد ضعف ها و نکات منفی تیم مغلوب شده است، اما من همواره سعی کرده ام به عنوان کارشناس فوتبالی حتی در روز ضعیف یک تیم نیز از نقاط قوت حرف بزنم.
مدافع اسبق آبی پوشان در عین حال تصریح کرد: اما استقلال در دیدار با تراکتورسازی نکته مثبتی نداشت و جای هیچ گونه دفاعی از خود باقی نگذاشت.
وی خاطر نشان کرد: در هر دیداری، سرمربی تیم باید فلسفه، استراژی و برنامه خاصی داشته باشد اما استقلال در دیدار با تراکتورسازی فاقد این موضوعات بود و در روزی که تیم تبریزی با روزهای خوبش فاصله داشت، نتوانست فوتبالی قابل قبول را به نمایش بگذارد و در نهایت شکست خورد.
تقوی با طرح این سوال که استقلال قرار بود چه طور و چگونه فوتبال بازی کند، تصریح کرد: آیا قرار بود استقلال حمله را از خط دفاعی شروع کند؟، آیا قرار بود این تیم برای گل زدن دست به بازی ترکیبی بزند؟ آیا قرار بود برای رسیدن به دروازه تراکتور سازی از کناره ها سانتر کنند؟ آیا برای گل زدن روی ضربات ایستگاهی برنامه ریزی کرده بودند؟ هیچ کدام از این تاکتیک هایی که نام بردیم در طول 90 دقیقه اجرایی نشد و بهتر است بگوییم تیم وینفرد شفر هیچ برنامه ای نداشت.
بازیکن اسبق استقلال افزود: ترکیب استقلال در دیدار برابر تراکتور نسبت به گذشته تغییراتی داشت و این موضوع باعث شده بود تا بازیکنان نتوانند تمام توانایی های فنی خود را نشان دهند. به نظر من اگر داریوش شجاعیان به خط حمله استقلال نزدیک تر باشد کارایی بیشتری خواهد داشت.
تیم فوتبال استقلال روز جمعه و در چارچوب هفته هجدهم لیگ برتر در تبریز یک بر صفر مغلوب تراکتورسازی تبریز شد.
ورزشی**م.ت**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال