23 هزار دانشجوی علمی کاربردی کارت رفاهی دریافت می کنند

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی با رونمایی از بن کارت رفاهی دانشجویان غیرشاغل دانشگاه جامع علمی کاربردی از صدور این کارت برای بیش از 23 هزار دانشجوی علمی کاربردی در مناطق کمتر برخوردار خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه ایرنا، احمدرضا پیش بین با اعلام خبر رونمایی از بن کارت رفاهی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای دانشجویان غیرشاغل این دانشگاه گفت: این بن کارت رفاهی با همکاری بانک ملت به منظور واریز یارانه نقدی به حساب دانشجویان غیرشاغل تهیه شده که در مرحله نخست برای تعداد 22 هزار و 954 نفر از دانشجویان غیرشاغل هفت استان کمتر برخوردار (ایلام، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و خراسان جنوبی) صادر می شود.
وی افزود: برای نیمسال دوم سال تحصیلی آینده نیز مبلغ یک میلیون ریال به حساب دانشجویان واریز و در مجموع 22 میلیارد و 954 میلیون ریال اعتبار برای این طرح در مرحله اول تخصیص داده شده و در مرحله بعدی دانشجویان غیرشاغل سایر استانها نیز مشمول دریافت این کارت قرار می گیرند که در دست اقدام است.
پیش بین گفت: با توجه به محدودیت و عدم وجود سلف سرویس در همه مراکز آموزش علمی کاربردی همه ساله فقط 20 تا 30 درصد دانشجویان از یارانه غذا استفاده می‌کردند و عملاً در توزیع آن مشکلاتی بوجود می آمد که نیازمند نظارت و کنترل مستمر بر آنها وجود داشت و لازم بود در توزیع آن بازنگری صورت گیرد. اما در طرح جدید این امکان بوجود آمده که یارانه بصورت عادلانه به دانشجویان نیازمند حتی در دورترین مرکز آموزش علمی کاربردی تعلق گیرد و دست کم 70-50 درصد دانشجویان که همگی غیر شاغل هستند از آن بهره‌مند خواهند شد.
**9283**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال