معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

بودجه های کنونی نمی تواند مشکل تمامی فناوران را رفع کند

بندرعباس- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به درخواست فناوران برای ارائه تسهیلات و ضمانت نامه ها گفت: آمادگی داریم تا تسهیلات و بودجه در اختیار فناوران قرار دهیم اما رقمی که ما در این شرایط اختصاص می دهیم نمی تواند مشکل تمامی فناوران را مرتفع کند.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری عصر یکشنبه در نشست با فناوران و شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: تامین زیرساخت ها برای توسعه فناوری، کارآفرینی و رونق کسب و کار بسیار مهم است و همه از جمله مسوولان و فناوران باید برای رونق کسب و کار تلاش و کمک کنند.
وی بیان داشت: برای رفع مشکلات فناوران و شرکت های دانش بنیان در هرمزگان نیز، نیاز به ایجاد صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی است که ما نیز برای راه اندازی این صندوق کمک می کنیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهارداشت: با راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در هرمزگان، مشکلی در ارائه تسهیلات و حتی تامین ضمانت نامه های فناوران و شرکت های دانش بنیان وجود نخواهد داشت.
ستاری یادآورشد: علاوه بر تسهیلات مالی، تسهیلات دیگری نیز برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است که می توان به معافیت سربازی، بیمه، مالیات وغیره شاره کرد.
وی ابرازداشت: کمبود زیرساخت فناوری در استان هرمزگان نیز باید مرتفع و ساختمان برج فناوری هرچه زودتر تکمیل شود تا شرکت ها در این برج استقرار یابند.
این مسوول در پایان به بررسی مشکلات فناوران و شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان پرداخت و دستورهای لازم را در این زمینه صادر کرد.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان با بیان این که شرکت های فعالی در این استان فعالیت دارند، گفت: به دلیل نبود فضای استقرار و کارگاهی، شرکت های دانش بنیان و فناوران پارک علم و فناوری هرمزگان با هزنیه شخصی فضای کارگاهی را برای خود در خارج شهر تامین کرده اند.
علی فتی افزود: امیدواریم با راه اندازی برج فناوری در هرمزگان بتوانیم بخشی از امکانات را برای فناوران تامین کنیم.
در سفر استانی رییس جمهوری 40 طرح اقتصادی با اعتبار 60 هزار میلیارد ریال در هرمزگان به بهره برداری می رسد.
شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان از دیگر برنامه های سفر رییس جمهوری به این استان است.
روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می شود.
همچنین بهره برداری از طرح های ویدئو کنفرانسی جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می شود.
به گزارش ایرنا، رییس دفتر رییس جمهوری، وزرای نفت، اطلاعات، جهاد کشاورزی، نیرو، کشور و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رییس جمهوری را در این سفر دو روزه همراهی می کنند
رییس جمهوری و هیات همراه امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه ) 28 و 29 بهمن جاری مهمان مردم هرمزگان هستند.
7195/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال