بن سلمان مبلغ پیشنهادی خود را برای اغوای یونایتد افزایش داد

تهران- ایرنا- «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی به امید اغوای مالکان منچستریونایتد برای فروش این باشگاه، مبلغ پیشنهادی خود را به 3.8 میلیارد پوند افزایش داد.

به گزارش ایرنا، روزنامه سان انگلیس روز یکشنبه در گزارشی نوشت: اقدام مذکور همزمان با حضور طولانی مدت سران یونایتد در عربستان انجام شده است و انتظار می رود شاهزاده سعودی تا تابستان سال جاری به عنوان مالک جدید یونایتد معرفی شود.
در واقع، خانواده آل سعود با ثروت تقریبی 850 میلیارد پوند امیدوارند تا مالکان کنونی این باشگاه یعنی خانواده گلیزرها را با افزایش مبلغ پیشنهادی نسبت به فروش وسوسه کنند.
خبر مذکور در حالی منتشر شده است که منابع پیرامون اولدترافورد همواره تمایل گلیزرها را برای فورش یونایتد تکذیب کرده اند اما پیشنهاد جدید مطرح شده، بیش از اندازه وسوسه انگیز است!!
خانواده آمریکایی گلیزر 14 سال پیش منچستریونایتد را به قیمت 790 میلیون پوند خریداری کردند اما کمر این باشگاه زیر بار با وام های کلانی که گرفتند، خم شده است.
با این حال، در صورتی که آنها برای فروش مجاب شوند سود هنگفتی معادل 2.2 میلیارد پوند به جیب خواهند زد؛ رقمی که به هیچ عنوان قابل چشم پوشی به نظر نمی رسد.
روزنامه سان انگلیس در ماه اکتبر در گزارشی اعلام کرد که خانواده آل سعود نسبت به خرید تمام سهام باشگاه یونایتد ابراز تمایل کرده اند اما بدنبال درگیر شدن بن سلمان در تنش دیپلماتیک ناشی از قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان در استانبول، پیشنهادی که به شکلی غیر قابل کنترل در مسیر عملی شدن قرار گرفته بود به یکباره فروکش کرد.
لازم به ذکر است، پیشنهاد 3.8 میلیارد دلاری مذکور تا اندازه زیادی به کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا توسط «اوله گانر سولسشر» بستگی داشته و در صورت عدم کسب سهمیه این رقابت ها، به فرجام رسیدن پیشنهاد مذکور در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت.
به عبارت بهتر، در صورتی که یونایتد تحت هدایت سولسشر موفق به کسب سهمیه نشود، رقم پیشنهاد مذکور کاهش خواهد یافت.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال