معاون وزیر خارجه روسیه

روسیه به تروریست ها در ادلب آتش بس نمی دهد

مسکو - ایرنا - معاون وزیر خارجه روسیه درآخرین موضع گیری این کشور در خصوص گروه های تروریستی در ادلب سوریه گفت: ما به آنان اعلام آتش بس نمی کنیم و بزودی آنان را هدف حملات خود قرار خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، سرگئی ورشینین روز یکشنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: هیچ گونه آتش بسی بین دولت سوریه و تروریست ها هم برقرار نخواهد شد چرا که گروه های تروریستی تهدید مشترک برای همه هستند.
معاون وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مشکل در ادلب بسیار جدی و بزرگ است، خاطرنشان کرد: شاهد تجمع تروریست ها از کل منطقه در این شهر هستیم، شکی نداریم که باید آنان را نبود کنیم، اما به دنبال آن هستیم که ساکنان محلی با خسارت ها و آسیب های کمتری مواجه شوند.

**اوضاع شمال شرق سوریه باید از طریق مذاکره حل و فصل شود
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که اوضاع منطقه شمال شرق سوریه پس از خروج نیروهای آمریکایی باید با مذاکره دمشق و کردهای سوری حل شود و روسیه از این مذاکرات حمایت می کند.
وی افزود: گزینه های مختلف برای اقداماتی که پس از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه می توان انجام داد مطرح شده است.
ورشینین تصریح کرد: بنظر می رسد بهترین گزینه گفت وگوی کردهای سوری با دمشق است.
وی خاطرنشان کرد که کردهای سوری بخش جدایی ناپذیر جامعه این کشور هستند و باید در چارچوب سوریه واحد در این کشور زندگی کنند.
معاون وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود این را هم گفت که امنیت ترکیه باید بدون نقض حق حاکمیت سوریه و حضور نیروهای خارجی در این کشور تامین شود هر چند که روسیه نگرانی های ترکیه را درک می کند.
اروپام*391*1346*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال