عمران خان خواستار میانجیگری بین ایران و عربستان شد

اسلام آباد - ایرنا - «عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز یکشنبه در آستانه سفر ولیعهد سعودی به این کشور که قرار است امروز انجام شود، بار دیگر از تمایل دولت خود برای ایفای نقش میانجیگری بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه دولتی پی تی وی پاکستان، عمران خان در مصاحبه با تلویزیون سعودی افزود: ما بین ایران و عربستان میانجیگری خواهیم کرد.
نخست وزیر پاکستان اواسط آذرماه امسال طی سخنانی در نشست اعضای کابینه دولت این کشور در اسلام آباد نیز گفته بود که وی با دولت های جمهوری اسلامی ایران و عربستان در خصوص برقراری ثبات در یمن گفت و گو کرده است.
وزیر اطلاع رسانی دولت عمران خان چند روز پیش اعلام کرد که، پاکستان عمیقا خواهان بهبودی روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان است.
'چودری فواد حسین' گفته بود، طرف ایرانی کاملا از ابعاد دقیق و ماهیت مذاکرات ما با دولت سعودی آگاه است و متقابلا پاکستان نیز از انتظارات تهران آگاه است.
ولیعهدی سعودی قرار است امروز برای انجام سفر دو روزه رسمی وارد پاکستان خواهد شد و براساس برنامه های اعلام شده، وی روز دوشنبه پس از دیدار با رییس جمهوری پاکستان، اسلام آباد را به مقصد کوالالامپور پایتخت رسمی و سلطنتی مالزی ترک می کند.
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر