طلای عسگری و نقره فداکار در لیگ جهانی کاراته

تهران - ایرنا - «بهمن عسگری» با برتری دوباره مقابل «لوئیجی بوسا» ایتالیایی به مدال طلای لیگ جهانی دست یافت. «علی فداکار» نیز با قبول شکست برابر حریفی از ترکیه نقره گرفت.

به گزارش ایرنا، مرحله دوم لیگ جهانی کاراته سال 2019 از روز جمعه با حضور 837 کاراته کا از 86 کشور جهان به میزبانی امارات آغاز شد و امروز (یکشنبه) به پایان می رسد.
در وزن منهای 75 کیلوگرم «بهمن عسگری» قهرمان سال 2018 جهان که تمامی حریفان مطرح خود را شکست داده و به فینال رسیده بود، برای کسب مدال طلا به مصاف «لوئیجی بوسا» کاراته کا مطرح ایتالیایی رفت.
ملی پوش خوش تکنیک ایران در این مبارزه به برتری 2 بر صفر رسید و مدال طلا را از آن خود کرد. وی در فینال مسابقات جهانی 2018 نیز مقابل بوسا به برتری رسیده بود.
با این اوصاف وی ناکامی در مرحله پیشین لیگ جهانی که در پاریس برگزار شد را به دست فراموشی سپرد.
در وزن منهای 84 کیلوگرم «علی فداکار» که در دنیای قهرمانی روزهای پرفراز و نشیبی داشته است در مبارزه فینال مقابل «ایگور آکتاش» ملی پوش نامدار ترکیه ای با وجود تلاش فراوان با حساب دو بر یک شکست خورد و نقره گرفت.
از دقایقی دیگر، تیم کاتای تیمی زنان ایران با ترکیب «مهسا افسانه»، «پریسا رحمانی» و «مائده نصیری پی» برای کسب مدال طلا با تیم قدرتمند ایتالیا رو به رو می شود.
پیش از ظهر امروز، نمایندگان ایران با غلبه بر حریفان در دیدار رده بندی به هفت مدال برنز لیگ جهانی امارات دست یافتند.
این رقابت ها دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته به منظور کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است.
ورزشی**3783**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال