خبرگزاری ایتالیا: آمریکا و متحدانش تروریست واقعی هستند

رم - ایرنا - آژانس خبری 'تیسکالی نیوز' ایتالیا با اشاره به کنفرانس ورشو و تلاش های آمریکا برای متقاعد ساختن افکار عمومی علیه ایران نوشت: تروریست های واقعی آمریکا و متحدان این کشور هستند که می خواهند علیه ایران و اراده اروپا مبنی بر حفظ برجام، بجنگند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در مطلب این آژانس خبری آمده است: آمریکا، اسراییل و خلیفه نشینان خلیج (فارس) در حال ساختن یک 'خبر جعلی' و مخرب برای جنگ علیه ایران هستند و برای این کار از بهانه سلاح کشتار جمعی استفاده می کنند. همانطور که با عراق در زمان صدام اتفاق افتاد، آنها با فاسد کردن سیاستمداران و پول دادن به کارشناسان، رسانه ها را پر از اخبار دروغین و جعلی کرده و تنها پس از گذشت سال ها و در پی یک فاجعه بدون جبران، اذعان کردند که افکار عمومی را گول زده بودند.
آمریکا و متحدان این کشور اکنون نیز سعی بر تنگ کردن محاصره و به راه انداختن جنگ علیه ایران دارند و همانطور که در کنفرانس ورشو گفته شد، ادعا کردند که ایران بدترین تهدید برای صلح در خاورمیانه است.
در حقیقت ایران پیشتر نیز هدف جنگ نیابتی در سوریه قرار داشت، جنگی که بشار اسد در آن با کمک روسیه و ایران و شبه نظامیان حزب الله لبنان پیروز شد.
اکنون آمریکا و اسراییل و سعودی ها قصد انتقام گیری از ایران را دارند.
آنها ایران را یک رژیم تاریک اندیش معرفی می کنند. اما این سووال مطرح می شود که حکومت سعودی های چیست؟
حکومتی که محمد بن سلمان معرف آن است و به عقیده سازمان سیا، او بود که فرمان قتل 'جمال خاشقجی' را صادر کرد.
واقعیت این است که یک استاندارد دوگانه وجود دارد. برای آمریکایی ها دشمن کسی است که از غرب سلاح خریداری نمی کند و دوست به آنهایی گفته می شود که مانند سعودی ها و خلیفه نشینان خلیج (فارس) از دهها سال است که از غرب سلاح می خرند و حامیان افراط گریان اسلامی و جهادگرایان هستند.
در نشست اخیر در ورشو، فرانسه وآلمان واتحادیه اروپا هیاتی در سطح پایین اعزام کردند، در حالیکه ایتالیا وزیر خارجه خود را فرستاد.
این در حالیست که ایتالیا قبل از تحریم های جدید آمریکا و خروج ترامپ از برجام، بزرگترین شریک تجاری تهران در اروپا بود و این تحریم ها باعث شد تا رم قراردادهای خود را با تهران به ارزش 25 میلیارد یورو از دست بدهد. در حالیکه پاریس و برلین ابزاری مالی برای دور زدن تحریم را راه انداختند، ایتالیا علیه منافع اقتصادی خود به ورشو رفت و با اینکه 6 ماه فرصت برای ادامه خرید نفت از ایران داشت، از هم اکنون خرید خود را متوقف کرده است
ایتالیا با این کار ناتوانی خود را به ایران ثابت می کند. پول قراردادها را از دست می دهیم و وزیر خارجه خود را نیز به ورشو می فرستیم تا همانند یک پیشخدمت در خدمت آمریکا ظاهر شود.
علاوه بر این برای ساخت یک خبر جعلی که باور کردنی باشد، به عبارتی برای اینکه ایران را یک اهریمن و دشمنان ایران را فرشته جلوه داد باید بیشترین استفاده را از ابزار تبلیغاتی کرد و اینطور خواهد شد که در تلویزیون کارشناسانی ظاهر می شوند که خواهند گفت 'ایران یک کشور تروریست و حامی تروریسم است'.
باید به این آقایان یادآور شویم که در سال 2014 زمانی که داعش در عراق و سوریه پیشروی می کرد، نخستین افرادی که با آنها مقابله کردند، سپاه پاسداران ایران و شبه نظامیان شیعی بودند در حالیکه ترکیه، خلیفه نشینان خلیج (فارس) و غرب از داعش برای واژگونی بشار اسد حمایت می کردند.
همین تروریسم سنی بود که دهها سال از آرمان های تاریک اندیش سعودی ها، قطر و امارات الهام می گرفت و به اروپا ضربه زد.
تروریست های واقعی آمریکا و متحدان این کشور هستند که می خواهند علیه ایران و علیه اراده اروپا مبنی بر حفظ برجام بجنگند.
آنها با فشار بر روی پدال تبلیغات قصد متقاعد ساختن افکار عمومی دارند که یک هیولای جدید وجود دارد که باید با آن مبارزه کرد.
برای آنها مهم نیست که اگر جنگ شد، میلیون ها پناهنده دیگر روانه اروپا شوند و تمام منطقه بی ثابت شود.
هدف آنها داشتن یک دشمن برای توجیح معامله های مربوط به تشکیلات نظامی و صنایع آمریکا است. بزرگترین مشتری سلاح های آمریکا نیز عربستان سعودی است و آنها می خواهند او را راضی نگه دارند.
اکنون ایتالیا با این مساله مواجه است که آیا پایگاه های نظامی خود را در صورت حملات هوایی به ایران، در اختیار آمریکا قرار بدهد.
دقیقا همان سووالی که در سال 2011 در رابطه با لیبی مطرح شد. لیبی بزرگترین متحد ایتالیا در مدیترانه بود اما ایتالیا پایگاه های خود را برای حمله به طرابلس در اختیار آنها قرار داد . اکنون خطر تکرار فاجعه بار این اشتباه وجود دارد.
اروپام ** 461 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال