تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه تذکرات کتبی خود به مسوولان اجرایی کشور را ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی نوبت عصر امروز یکشنبه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسوولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیران کشور، اطلاعات، امور خارجه و دفاع در مورد برخورد صریح با عوامل به شهادت رسیدن 27 نفر از نیروهای عزیز سپاه در بلوچستان تذکر داد.
نصرالله پژمان فر نماینده مشهد به وزیر صنعت درباره لزوم بازنگری در نحوه اعلام قیمت خودرو و جلوگیری از افزایش شدید قیمت آن و نحوه اتخاذ تصمیم وزارت مبنی بر اعلام نرخ حاشیه بازار و به وزیر اقتصاد درباره این که چرا برای وجهی که وارد کنندگان کالا در قالب ثبت سفارش به حساب بانک چین از طریق بانک مرکزی واریز کردند نه امکان واردات برای آنها ایجاد شده و نه اینکه مبلغ واریزی از سوی بانک‌ها به آنها مسترد شده است، تذکر داد.
همچنین داوود محمدی نماینده تهران به وزیر آموزش و پرورش درباره ضرورت تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و تضمین آینده شغلی و برخورداری از حقوق و مزایای قانونی و به وزیر جهادکشاورزی و وزیر اقتصاد درباره ضرورت رسیدگی به مشکلات مرغداران استان قزوین و ناتوانی مرغداران در بازار پرداخت اقساط وام‌های مأخوذه تذکر داد.
محمد عزیزی به وزیر راه در این باره که وضعیت پیشرفت جاده ترانزیتی حوزه انتخابیه اش بسیار نامناسب است، تذکر داد.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه به همراه چهار نفر از نمایندگان مجلس به وزیر جهادکشاورزی و وزیر صنعت در مورد توزیع اقلام خوراکی از جمله گوشت و میوه عید نوروز در نقاط محروم و توجه به سهمیه روستاییان، تذکر داد.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر کشور، اطلاعات، امور خارجه و وزیر دفاع در مورد برخورد صریح با عوامل به شهادت رسیدن 27 نفر از نیروهای عزیز سپاه در سیستان و بلوچستان، به وزیر اقتصاد در مورد تصریح در فعال کردن گمرگ و دادن مجوز خاص به اهالی مرز نشین و به وزیر بهداشت در مورد تسریع در روشن کردن وضعیت بیمارستان شهید بهشتی که چندین سال است تعطیل شده است و آثار تخت جمشید در ورودی شیراز دیده شده است، تذکر داد.
نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر بهداشت در مورد تسریع در تقویت مراکز بهداشتی بخش‌های حوزه انتخابیه و به وزیر راه در مورد تصریح در احداث و راه سازی پل‌های حوزه انتخابیه در سیل سال گذشته تخریب شده است، تذکر داد.
علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر راه در مورد رعایت حجاب در پروازهای شرکت‌های هوایی و نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران به رئیس جمهوری در مورد توجه به موضوع مزد کارگران در سال 98 با توجه به گرانی و تورم، تذکر دادند.
سیام**9121**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال