انبار کتاب‌های قاچاق به روی اهالی رسانه باز شد

تهران- ایرنا- به همت اتحادیه ناشران استان تهران ظهر امروز، اهالی رسانه از انبار کتاب‌های قاچاق که در سال جاری کشف شده است، بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، اتحادیه ناشران استان تهران، امروز یکشنبه، با گشودن سوله‌های انبار کتاب قاچاق به روی خبرنگاران، کشفیات چند ماهه کارگروه صیانت از حقوق ناشران و مولفان که با همکاری اداره‌کل حراست وزارت ارشاد و اقدام پلیس امنیت و دستور قضایی انجام شده را برای بازدید خبرنگاران باز کرد.
در این سوله که حدودا یک هزار و 350 متر مربع وسعت دارد، حدود 700 هزار جلد کتاب انبار شده است که سعید میرجلالی دبیر کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مولفان و مترجمان، ارزش مالی این کتاب‌ها را بین 15 تا 20 میلیارد تومان اعلام کرد.
این کتاب‌ها از اردیبهشت 1397 تا امروز جمع‌آوری شده است و حتی در ساعات حضور خبرنگاران یک دستگاه وانت برای خالی کردن کتاب‌های تازه کشف شده به سوله رسید.
در این انبار کتاب‌های ناشران گوناگون در رده‌های سنی مختلف و در همه انواع چاپ، از شومیز و گالینگور تا وزیری و جیبی دیده می‌شود.
قاچاق کتاب در سال‌های گذشته در محدوده آثار ممنوعه و غیرقابل چاپ صورت می‌گرفت اما آثار تازه چاپ شده نیز در میان این کتاب‌ها دیده می‌شود.
اتحادیه ناشران استان تهران با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز پلیس امنیت قضایی از اسفند ماه سال گذشته، اقدام جدی در زمینه پیشگیری و پیگرد قاچاق کتاب را از طریق کارگروه صیانت از حقوق ناشران و مولفان آغاز کرده است.
فراهنگ**9211**9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال