کرزی نسبت به اعمال نفوذ پاکستان در روند صلح هشدار داد

کابل - ایرنا - حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان نسبت به نشست آتی طالبان و رهبران پاکستان هشدار داد وگفت که خطر اعمال نفوذ پاکستان در روند صلح این کشور که بار دیگر صلح را به گروگان گیرد وجود دارد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «جمهور» افغانستان روز یکشنبه به نقل از کرزی نوشت که نشست روز دوشنبه نمایندگان طالبان با مقام‌های پاکستانی و آمریکایی در اسلام ‌آباد نباید باعث شود که روند صلح از سوی قدرت‌ های رقیب برای اعمال نفوذ در افغانستان به گروگان گرفته شود.
وی با تأکید براین که افغانستان نباید بار دیگر زیر نام صلح تحت نفوذ پاکستان قرار گیرد، افزود: نشست اسلام آباد این خطر را به همراه دارد که افغانستان را به دامن بازی ‌های منطقه ‌ای ‌اندازد.
کرزی از حامیان نقش روسیه و هند در روند صلح افغانستان است و پیش از این گفته بود که هند نیز باید برای منافع خود با طالبان مذاکره کند و دولت دهلی هم تائید کرد که در رابطه با صلح افغانستان با کشورهای روسیه، ایران و عربستان در ارتباط است.
براساس گزارش ها رسیده، قرار است هیأت مذاکره کننده طالبان فردا (دوشنبه) نشستی با رهبران پاکستان برگزار کند و گفته می شود که احتمال شرکت «محمد بن سلمان» در این نشست نیز افزایش یافته است.
گزارش ها حاکی از آن است که تأخیر سفر بن سلمان به پاکستان با نشست روز دوشنبه طالبان و رهبران دولت اسلام آباد بی ارتباط نیست و تلاش های عربستان برای نزدیک شدن به طالبان یکی از خواسته های جدید ریاض است که تنها با همکاری پاکستان ممکن می شود.
با این حال دولت افغانستان از سفر آزادانه اعضای طالبان به پاکستان که تحت تحریم های سازمان ملل متحد هستند، به این سازمان شکایت کرده است.
آساق*291**1337

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب سایت

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

به دنبال جان باختن دهها مسافر در قایق؛

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است

درپی اظهارات تحریک آمیز ترامپ درباره بلندی های جولان /

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است