مدیرکل امور مرزی وزارت کشور:

گام های موثری در زمینه تقویت فعالیت های اقتصادی مرزی برمی داریم

تهران - ایرنا - مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: با تلاش های وزارت کشور و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی کشور گام های موثری در زمینه تقویت فعالیت های اقتصادی مرزی و معیشت مرزنشینان برمی داریم.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، شهریار حیدری از تصویب آیین نامه خروج 100 قلم کالا از 1339 قلم کالاهای ممنوعه برای مرزنشینان در مناطق مرزی و ملوانان و همچنین آیین نامه ورود 48 قلم کالای مورد نیاز مرزنشینان با معافیت 100 درصدی حقوق ورودی برای مواد خوراکی و 50 درصدی مصارف خانگی خبر داد.
حیدری در خصوص ضرورت آیین نامه های مصوب در این باره گفت: به پیشنهاد وزارت کشور و با همکاری برخی از دستگاه های اجرایی کشور خروج بیش از 100 قلم کالا از فهرست کالاهای گروه چهارم ممنوع وارداتی به منظور رونق فعالیت های تجاری در مناطق مرزی تصویب شد و بر این اساس، از این پس مرزنشینان، ملوانان و شرکت های تعاونی مناطق مرزی استان های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و هرمزگان می توانند بدون نیاز به ثبت سفارش نسبت به ورود 100 قلم کالا از فهرست 1339 قلم از کالای ممنوعه گروه چهارم اقدام کنند.
وی افزود: همچنین با پیگیری های مجدانه معاونت امنیتی انتظامی وزارت کشور و در راستای تقویت معیشت مرزنشینان، با تصویب هیات دولت مقرر شد واردات 48 قلم کالا توسط مرزنشینان، ملوانان و شرکت های تعاونی مناطق مرزی از 100 درصد معافیت حقوق ورودی برخوردار شده و برای کالاهای غیر خوراکی نیز از تسهیلات 50 درصد معافیت بهره مند شوند.
حیدری اظهار کرد: امید است با تلاش های وزارت کشور و مشارکت سایر دستگاه های اجرایی کشور بتوانیم گام های موثری در زمینه تقویت فعالیت های اقتصادی مرزی و معیشت مرزنشینان برداریم.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در پایان خاطر نشان کرد: به زودی فهرست این اقلام برای آگاهی بیشتر مرزنشینان و ملوانان عزیز از سوی رسانه ها منتشر خواهد شد.
سیام**1751**1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال