سایپا: روزانه 2062 خودرو تولید و به بازار عرضه می شود

تهران-ایرنا- گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: در راستای روند رو به رشد تولید، هفته گذشته به صورت میانگین روزانه 2 هزار و 62 دستگاه خودرو تولید و به بازارعرضه شده و این روند ادامه دارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ازگروه خودروسازی سایپا، این خودروساز در هفته منتهی به 26 بهمن ماه امسال به صورت میانگین 2062 دستگاه خودرو تولید کرد که این تعداد نسبت به هفته پیش از آن 45 درصد رشد نشان می دهد و نسبت به هفته اول بهمن ماه نیز 90 درصد رشد داشته است.
براساس این گزارش سایپا، افزایش تولید و عرضه خودرو به بازار، در دستور کار همه شرکت‌های تابعه قرار گرفته است؛ براین اساس هفته گذشته تیراژ تولید گروه سایپا که بسیار کاهش یافته بود، به بیش از 2 هزار دستگاه رسید که رکوردی در تولید 6 ماهه این شرکت محسوب می‌شود.
این گزارش افزوده است: این افزایش تولید با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و همکاری شرکت‌های قطعه‌سازی صورت گرفته و تداوم این حمایت ها موجب ادامه روند افزایشی تولید خواهد شد و در نتیجه بخش زیادی از خودروهای ثبت نامی تحویل خریداران شده که باعث ایجاد تعادل قیمت در بازار می شود.
به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته قیمت انواع خودرو رشد فزاینده ای را تجربه کرد که دست اندرکاران بازار، محدودیت در عرضه خودرو از سوی خودروسازان، بازگشت دلالان و واسطه ها به بازار و نبود نظارت از سوی دستگاه های متولی را سه عامل اصلی آن عنوان کردند.
دیروز نیز «مصطفی خان کرمی» معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو اعلام کرد، میزان تعهدهای معوق این شرکت با تحویل روزانه بیش از یکهزار و 500 دستگاه خودرو تا پایان سال کاهش خواهد یافت.
از آغاز امسال تا پایان دی ماه 812 هزار و 979 دستگاه انوع خودرو در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال 35.4 درصد کاهش نشان می دهد.
اقتصام**2078** 2023

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال