پرسپولیس به سازمان لیگ بدهکار است

تهران - ایرنا - سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد که باشگاه پرسپولیس مبلغ 5 میلیارد و 700میلیون تومان به این نهاد بدهکار است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا؛ در روزهای اخیر باشگاه پرسپولیس در رسانه ها مدعی شده که با ارسال نامه ای به این سازمان خواستار دریافت مطالبات خود از محل درآمدهای تبلیغات محیطی شده است.
از سوی دیگر سازمان لیگ امروز با انتشار خبری، اعلام کرد که این باشگاه نه تنها ریالی از سازمان لیگ طلب ندارد بلکه که براساس اسناد مالی موجود، مبلغ 5 میلیارد و 731 میلیون و 239 هزار تومان بدهکار است.
در ادامه این مطلب آمده است: سازمان لیگ بارها با مدیران مالی باشگاه پرسپولیس در خصوص بدهی مکاتبه کرده است، اما این باشگاه اقدامی در زمینه تسویه حساب یا حتی بررسی اسناد مربوطه انجام نداده است. همچنین از زمانی که بلیت فروشی به باشگاه واگذار شد، مبلغ 20 درصد از این درآمد که حق فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و هیات فوتبال استان تهران است از طرف باشگاه پرداخت نشده است.
سازمان لیگ در ادامه این خبر گفت: این سازمان برای حمایت از منافع باشگاه ها و افزایش درآمد آنها بیش از گذشته تلاش کرده است ولی در جهان فوتبال بیش از 70 درصد از درآمد فوتبال باشگاهی از حق پخش تلویزیونی است که متاسفانه در فوتبال ایران این حق از سوی صدا و سیما به سازمان لیگ پرداخت نمی شود. البته مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ همچنان در حال رایزنی و تلاش برای گرفتن این حق مسلم فوتبال هستند. زیرا در صورت پرداخت نشدن حق پخش تلویزیونی، باشگاه های فوتبال ایران با شرایط بغرنج مالی مواجه خواهند شد.
سازمان لیگ نیز درآمد حاصله از تبلیغات محیطی را براساس آئین نامه های مسابقات بین باشگاه ها تقسیم می کند و نمی تواند حق سایر باشگاه ها را به باشگاه های بدهکار بدهد.
سازمان لیگ درحالی مدعی است که پیگیر حقوق از دست رفته باشگاه ها است که از این نهاد خبر می رسد این سازمان مجبور شده برای جلوگیری از بسته شدن حساب های خود بخشی از درآمد تبلیغات محیطی که حق باشگاه ها بود را به دلیل بدهی به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کند.
ورزشی**9029**3783**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال