همراه با موسیقی فجر97

حمایت از جوانان؛ مهمترین ویژگی جشنواره موسیقی فجر است

تهران- ایرنا- مظفر شفیعی هنرمند موسیقی، مهمترین ویژگی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر را حمایت از جوانان دانست.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار موسیقی فجر، شفیعی از اعضای هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی، در گفت‌وگو با ایرنا ضمن بر شمردن نکات مثبت سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، گفت: اینکه برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان امسال به طور ویژه در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر دیده شده اند، بخش جذاب این رویداد هنری است.

** موسیقی ایرانی و اهمیت مطرح شدن جهانی
وی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، گفت : به طور کلی معتقدم جشنواره موسیقی فجر باید کاری کند تا موسیقی ایرانی بیش‌تر معرفی شود. موسیقی ایرانی نیاز دارد تا بیش‌تر مطرح شود و بهتر است که در سطح جهانی این اقدام صورت گیرد.
عضو هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی با اشاره به غنا و پرباری موسیقی ایران، گفت: بتوانیم آن را گسترش دهیم همگانی می‌‌شود و هر ساله مخاطبانی از سرتاسر جهان برای شنیدن این نوع موسیقی به جشنواره خواهند آمد .

** توجه به موسیقی کلاسیک ایران در جشنواره
وی با ستایش توجه جشنواره موسیقی فجر به موسیقی کلاسیک ایرانی، تاکید کرد: مسئولان جشنواره باید کاری کنند تا علاوه بر مخاطبان ایرانی، غیرایرانی‌ها هم جذب این جشنواره شوند .
این هنرمند در ادامه تاکید کرد : با برنامه‌ ریزی درست و همکاری هنرمندان پیشکسوت می‌ توانیم موسیقی ایرانی را به دوران طلایی خود بازگردانیم .
مظفر شفیعی گفت: جشنواره موسیقی امسال نسبت به سال‌ های قبل پیشرفت کرده و هنرمندان و مسئولان همکاری خوبی با هم داشته‌ اند که این همکاری منجر به اتفاق‌های خوبی در جشنواره شده است .
این خواننده، مهم‌‌ترین مساله جشنواره موسیقی فجر امسال را حضور که برگزیدگان جشنواره ملی جوانان که با رای اساتید انتخاب شدند در این جشنواره در قالب گروه نوازی، دو نوازی، تک نوازی در سه شاخه دستگاهی، نواحی و کلاسیک خواند و افزود: این امر نشان می‌دهد که این جوانان هنرمند حمایت می‌شوند و در واقع جشنواره آنها را به جامعه موسیقی معرفی می‌کند.
شفیعی افزود: جوانان باید حمایت شوند یعنی بتوانند هنر خود را ارائه دهند و چه خوب است که جشنواره موسیقی فجر این فرصت را در اختیار آنها قرار داده است تا مخاطبان با هنر آنان آشنا شوند.

** تبلور برنامه‌ریزی دقیق در آیین نامه جشنواره
این خواننده در ادامه به تصویب آیین‌نامه جشنواره بعد از 33 سال، اشاره کرد و آن را نشان برنامه‌ریزی درست و دقیق مسئولان دانست.
فراهنگ**9494** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال