وزیر علوم در پاسخ به ایرنا:

همسان سازی دستمزد استادان احتمالا منتفی است

تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات وفناوری می گوید: فعلا از همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی خبری نیست و احتمالا این موضوع برای سال 98 منتفی است.

منصور غلامی امروز یکشنبه 28 بهمن ماه در حاشیه همین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا، گفت: فعلاً خبری از همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی نیست.
غلامی در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در مورد تاکیدات برخی دانشگاه ها مبنی بر عدم نیاز به دانش آموختگان دکتری، تاکید کرد: تلاش دانشگاه های دولتی در تربیت دانشجویان دکتری باید بر این باشد که نیازهای کشور را بیشتر مورد توجه قرار دهند؛ چون دانشجویان این دانشگاه ها با هزینه دولت تحصیل می کنند، اما در دانشگاه های غیردولتی به دنبال محدودیت ها نیستیم؛ هر چند سیاست کلان، تربیت نیروی انسانی در تحصیلات تکمیلی است و وزارت علوم باید بر آن نظارت کند.
وزیر علوم در مورد کلیات بودجه سال 98 دانشگاه ها، گفت: کلیات لایحه بودجه سال 98 دانشگاه ها تصویب شد، اما در جزئیات نگاه به حمایت نمایندگان مجلس داریم که با حمایت آنها تصویب شود.
غلامی در مورد بیمه دانشجویان خارجی حاضر در ایران، اظهار کرد: جذب دانشجویان خارجی یک آیین نامه دارد و این دانشجویان بیمه داخلی می شوند و بیمه سلامت و حوادث از آنان حمایت می کند.
به گفته وزیر علوم، در توسعه پذیرش دانشجوی خارجی، نیاز به سرعت عمل، افزایش تسهیلات رفت و آمد، تسهیل در روند صدور ویزا و اجازه کار برای برخی از آنها داریم.
وی گفت: حقوق این دانشجویان هم از محل اعتبارات پروژه های مشترک پرداخت می شود. این موضوع حتی برای دانشجویان ایرانی هم تعریف شده است که از امسال و سال آینده عملیاتی می شود.
نهمین نشست سراسری هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، مؤسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری امروز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
9492**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال