هفتمین روز جشنواره تئاتر فجر:

«استرالیا» و «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» در تماشاخانه ها

تهران- ایرنا- در هفتمین روز از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، 30 نمایش در بخش‌های مختلف به صحنه می‌روند که در بین آنها دو نمایش شاخص «استرالیا» از کامران جباری و «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» ازعلیرضا کوشک جلالی به چشم می‌آید.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در هفتمین روز جشنواره سی و هفتم، یکشنبه (28 بهمن ماه) 30 نمایش در بخش‌های صحنه‌ای، به علاوه فجر، خیابانی و دیگرگونه های اجرایی به صحنه می روند.
در بخش صحنه‌ای 10 نمایش به اجرا درمی‌آید. امروز «سالن اصلی» مجموعه تئاترشهر میزبان نمایش «باغ خونی» به کارگردانی امیر بشیری در دو نوبت 17 و 20 خواهد بود. تالار «چهارسوی» مجموعه تئاترشهر میزبان نمایش «استرالیا» به کارگردانی کامران جباری است که در نوبت‌های 18:30 و 20:30 به اجرا درمی‌آید.
تالار «سایه» نیز پذیرای اجرای «نمایش» به نویسندگی و کارگردانی مسعود حق پناه خواهد بود که در نوبت‌های 17 و 19 اجرا می‌شود. در تالار قشقایی این مجموعه هم نمایش «تاکسیدرمی» کار مجابی رستمی فر در نوبت‌های 17:30 و 19:30 به صحنه می‌رود.
تماشاخانه «سنگلج» از نمایش «نطفه دربند» به نویسندگی و کارگردانی کیانوش محمدی در نوبت های 17 و 20 میزبانی می کند.
تئاتر مولوی از اجرای نمایش «آقا محمدخان» به کارگردانی نوید معمار در نوبت‌های 17 و 19 پذیرایی خواهد کرد و تالار حافظ نیز شاهد اجرای نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» به کارگردانی مشترک امیر بهاور و اکبر پوردهکری خواهد بود که در ساعت 18 و 20:30 اجرا می‌شود.
در این روز، پنحمین اجرای «اپرای عشق» کار بهروز غریب‌پور در تالار فردوسی میزبان علاقه‌مندان می‌شود. این اثر نمایشی در ساعت 19:30 دقیقه روی صحنه می‌رود.
تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نمایش «او» به کارگردانی آرش دادگر را در نوبت‌های 18 و 20:45 میزبانی می‌کند.
خانه تئاتر نیز سومین نوبت از اجرای «چیدمان (گذرگاه)» کار پیر یودلوسکی از فرانسه را روی صحنه دارد.
در کنار این 10 اثر، 12 اثر دیگر در بخش به علاوه فجر اجرا خواهد شد.
در این روز مکتب تهران از نمایش «آخر بازی» به کارگرانی مریم روشنی در دو نوبت 18 و 20 میزبانی می کند.
تئاتر مستقل میزبان نمایش «ای.قاچاقچی.کام» کار شیوا اردوئی می‌شود که ساعت 15 به صحنه می‌رود. تماشاخانه «سه نقطه» نیز در این روز اجرای نمایش «اگر از نو شروع کنیم» کار المیرا آزاد را در ساعت 19:30 میزبانی می‌کند.
تماشاخانه‌ نوفل لوشاتو پذیرای دو نمایش «پیشخدمت» به کارگردانی سعید خمان و «درس» به کارگرانی سینا امیرشمسی در نوبت‌های 19 و 21:15 خواهد بود.
در تماشاخانه‌ «ایران تماشا» نمایش «پارانویید» به نویسندگی و کارگردانی علی فرزانه پور در دو نوبت 17 و 19 اجرا می‌شود و تماشاخانه دیوار چهارم نیز سه نمایش «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی را در ساعت 17:15 و «مرگ فیدل» کار آرش سنجابی را در نوبت 19:30 و «پرفورمنس فصل ها» به کارگردانی کیارش اشرافی را در ساعت 21:30 روی صحنه دارد.
تماشاخانه‌ شانو در این روز میزبان دو نمایش «اگر شبی از شب های تهران مسافری» و «سندروم استکهلم» به ترتیب به کارگردانی سعید مصطفایی و امیرعلی ابراهیمی است که در ساعت‌های 19 و 21 به صحنه می‌روند. تماشاخانه‌ «همای سعادت» در این روز به اجرای نمایش «میراث قجری» کار علی قهرمانی اختصاص دارد که در نوبت‌های 17 و 19 اجرا می‌شود.
روز یکشنبه 28 بهمن در بخش خیابانی پنج نمایش اجرا خواهد شد. در این روز نمایش‌های «آغوش بی مهر زمین» کار محمود فرضی نژاد، «اهم» کار مسعود ابراهیمی و «نامیرا» کار امیرحسین شفیعی در محوطه مجموعه تئاترشهر و نمایش های «تیک تاک» کار نازیلا امینی و «سال به سال» کار مهران حبیبی در محوطه‌ خانه هنرمندان ایران اجرا خواهند شد.
همچنین در این روز دو نمایش «سال به سال» کار مهران حبیبی و «آغوش بی مهر زمین» کار محمود فرضی نژاد در نوبت صبح و ساعت های 10:30 و 11 در ایوان انتظار متروی میدان ولیعصر(عج) میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خیابانی خواهند بود.
در بخش دیگرگونه‌های اجرایی نیز سه نمایش اجرا می‌شود. «انگشت به انگشت» کار سیدجعفر حجازی ساعت 16:30 در محوطه پارک دانشجو مجموعه تئاترشهر و «کوهستان» کار آرش پروین در نوبت های 18:30 و 20 در محوطه‌ انتظار میدان ولیعصر(عج) اجرا خواهند شد.
نمایش «اپرای شماره 01# تهران» کار مرتضی زارعی نیز ساعت 18 و 20 در کارگاه دکور تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با سکان‌داری نادر برهانی مرند در 11 بخش مسابقه‌ای و جنبی که از بیست و دوم بهمن ماه آغاز شده تا چهارم اسفندماه در تهران ادامه خواهد داشت.
فراهنگ**9266**3009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال