عقب‌نشینی اسکار از حذف نمایش اهدای چهار جایزه در پخش زنده تلویزیونی

تهران- ایرنا- سازمان‌دهندگان برگزاری مراسم اسکار سال 2019، از تصمیم خود برای اهدای چهار جایزه این مراسم در جریان پخش آگهی‌های بازرگانی طی پخش زنده تلویزیونی، به دلیل اعتراض فیلم سازان و هنرپیشگان صرف نظر کردند.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، آکادمی اسکار با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بازخورد این تصمیم را دریافت کرده است، از این رو 24 جایزه آکادمی بدون تغییر و به شکل سنتی اهدا می شود.
آکادمی اسکار در هفته گذشته خبر داد که چهار جایزه برای بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین فیلم، بهترین فیلم های کوتاه و بهترین چهره پردازی در جریان نمایش آگهی‌های بازرگانی در پخش تلویزیونی اهدا می شود.
این آکادمی یادآور شد که بخش‌های ویرایش شده از سخنان برندگان این جوایز، بعدا در پخش زنده روی آنتن می رود.
در پی کاهش شمار بینندگان تلویزیونی اسکار در سال 2018، تصمیم اهدای این چهار جایزه در زمان پخش آگهی‌های بازرگانی، با هدف کوتاه کردن پخش تلویزیونی اسکار و ترغیب تماشاگران تلویزیونی به تماشای این مراسم، اتخاذ شد.
اما در نامه ای سرگشاده که به امضای «مارتین اسکورسیزی» و «اسپایک لی» کارگردانان بزرگ هالیوود، «رابرت دنیرو»، «مریل استریپ» و «جرج کلونی» هنرپیشگان مطرح آمریکایی و بیش از 300 چهره متنفذ هالیوود رسید، آکادمی اسکار به تنزل دادن این چهار بخش و توهین به افراد مجرب فعال، متهم شد.
به همین منظور، نشستی با حضور اتحادیه فیلمبرداران آمریکا و مقام های ارشد اسکار برگزار و تصمیمی اتخاذ شد تا پخش تلویزیونی مراسم اسکار طی سه ساعت انجام شود.
پیشنهاد قطع 30 دقیقه ای از پخش زنده تلویزیونی این مراسم، برای اولین بار در تابستان سال گذشته ارائه شد.
قرار است نود و یکمین مراسم اسکار روز 24 فوریه (5 اسفند ماه) بدون مجری برگزار شود.
این شرایط به دلیل انصراف «کوین هارت» کمدین آمریکایی از برعهده گرفتن مسئولیت اجرای اسکار و نبود جایگزینی مناسب برای وی، به وجود آمده است.
مراسم اسکار سال جاری، اولین مراسم اسکار از سال 1989 است که از داشتن مجری بی بهره مانده است.
برخی گزارش ها حاکی است که سازمان‌دهندگان اسکار قصد دارند مسئولیت معرفی فیلم‌های مختلف و اهدای جوایز را به شخصیت های معروفی چون هنرپیشگان واگذار کنند.
به نظر می‌رسد اسکار با قدمتی 91 ساله، اقبال خود را از دست داده است، به طوری که تعداد افرادی که این مراسم را در سال 2018 از طریق تلویزیون در آمریکا تماشا کردند، به پایین سطح خود (26 میلیون و 500 هزار نفر) رسید.
فراهنگ**9109** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال